| anonima909 a întrebat:

Bună! Trec clasa a 11 a, mi-am depus cerere la un alt liceu, pentru filologie simplu. Mi-a fost aprobat transferul, însă trebuie sa dau diferențele la limba latina, muzica și desen. Nu știu ce as putea învața. Îmi poate spune cineva cam ce ar putea pica la examenele acestea? Poate unul dintre voi a dat diferențele sau știe pe cineva care le-a dat și mi-ar putea spune ce subiecte au fost, va rog. Țin sa menționez ca n-am mai făcut aceste 3 materii din clasa a VIII-a și am uitat tot ce am învățat atunci la limba latina, desen și muzica. Va rog sa ma ajutați. Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nașpa,în a 11a nu mai faci muzica și desen.

| anonima909 explică (pentru Catrice):

Nu știu, la secretariat asa mi au spus. Dau la muzica, desen si latina. Deci clar dau diferențele, dar nu știu în ce constă

| Totenkampf a răspuns (pentru Catrice):

Dar asta nu înseamnă că nu trebuie să dovedești că ai cunoștințele necesare.