| onlyketoops a întrebat:

Trec in clasa aIX-a si vreau sa aflu ce lectii de la fizica si chimie pe care le-am facut in gimnaziu imi folosesc acum? O sa ma inscriu la un liceu unde o sa am o profesoara foarte exigenta din cate am auzit, care preda aceste 2 materii si as vrea sa i fac o impresie buna zi eu (tin sa mentionez ca o sa fiu la M1 matematica-informatica)! Enumarati-mi va rog cateva lectii!

Răspuns Câştigător
| DiaDianne a răspuns:

La chimie o sa te lovesti din nou de tot ceea ce inseamna atom, tabel periodic, acizi si baze, iar la fizica la inceput vei face optica, iar apoi mecania si te vei lovi de toate formulele invatate in gimnaziu.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Pai o sa iti fie de folos cam toate..la chime sa stii tabelul periodit.o sa iti fie de folos.iar la fizica tot ce ai facut o sa te lovesti iar in clasa a9a