| GabrielXD354 a întrebat:

Peste 2 saptamani urmeaza sa incep scoala, sunt in clasa a 9-a.Am facut pe net niste teste initiale si m-am descurcat destul de bine, mai putin la chimie si fizica unde nu am stiut mai nimic.In gimnaziu nu am avut o profesoara foarte buna, ea ne preda si chimie si fizica...Ce sa fac in cazul asta? Nu vreau sa le fac o impresia proasta profesorilor de la liceu...La liceu, la chimie si fizica te ia de la inceput? pentru ca eu nu am o baza foarte bine pusa la punct

Răspuns Câştigător
| UnleashedPsycho a răspuns:

Stai liniştit, tu să fii sănătos. Poţi învăţa, dacă vrei şi munceşti. O să ţi se predea tot de la capăt, mai ales că la fizică studiezi aceleaşi capitole mai mult de un an, iar chimia e anorganică (asemănător cu ce se face în generală, dar la un alt nivel, evident) şi într-a 9-a şi într-a 12-a.
Cât despre testele iniţiale, nu reprezintă nimic. În 4 ani poţi să ajungi ce vrei, dacă te dedici. Capul sus şi nu te mai descuraja din nimicuri.

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu-ti face probleme. In fond, aceste teste se dau pentru ca profesorii sa observe nivelul la care este fiecare. Cat stii atat faci. Nu vor pune mare pret pe ele si nici nu-ti vor lua gatul daca iei nota mica.

| SkyPilot a răspuns:

Nu iti face probleme, ai grija ca lectie de lectie sa stii despre ce e vorba si nu vei avea probleme. Daca ai in plan sa urmezi o facultate la care trebuie chimie sau fizica, invata insa serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.ti face grij de obicei profesori se asteapta la situatii de genu si vor face toate lectile de care aveti nevoie pentru inceput.sunt sigura ca nu vei avea probleme. succes!