| Clamidia a întrebat:

Buna, trec printr-o despărțire foarte dureroasa. Oricum am mai pus întrebări pe TPU tot de asta dar nu eram despărțiti, însă totul mergea prost. Deci el acum câteva zile a vrut o pauza de 2 săptămâni și eu plângeam de dorul lui pentru ca știam ca e ceva și am facut un cont fals și i-am dat mesaj, mare greșeală. El a spus ca e mai fericit fără mine și după am zis ca sunt eu și l-am întrebat dacă ma mai iubește și a zis ca nu, acum stau și plâng mereu, nu pot sa mănânc, mi-e rău, ma doare burta, încerc sa nu plâng după el dar dupa iar mi se face rău, prietenii mei încearcă sa ma ajute sa uit dar nu pot, doua dintre prietene au iubit și ele vorbesc de el și mi se aduce aminte și mama încearcă sa ma întrebe ce s-a întâmplat când vede ca nu mănânc, dar eu tac. Mama când a aflat ca ne-am despartit a rămas uimita ca după un an sa se întâmple asta. Nu știu ce sa mai fac, nu pot sa uit, îl visez. Când nu plâng mi se face rău și simt ca am ceva mare pe suflet și trebuie sa îl scot, dar mi se spune sa nu plâng și eu nu plâng, îl văd in poze deoarece prietenii lui pun poze și na amintirile. Eu nu pot sa scap de asta, am o speranța ca ne vom impaca, dar știu ca nu se va întâmpla, ma deranjează ca s-a schimbat și nu ma iubește ..totuși după un an măcar sa țină puțin la mine dar el e fericit, cel puțin așa cred eu. El s-a schimbat mult de când sta cu foștii lui prieteni, de atunci s-a îndepărtat de mine, aia veneau la USA la el și îl chemau afara, iar eu nu puteam sa merg la el pentru ca mama lui nu ma plăcea, adevarul e ca și eu am fost groaznica, dar a spus ca imi da a doua șansa și am vrut sa ma schimb, mi-a dat doar o zi sau doua, nu a fost de ajuns, îmi doresc sa vorbesc cu el, nici la revedere nu mi-am luat, măcar ultima îmbrățișare, a fost totul pe Facebook, o prietena de a mea l-a sunat sa îl întrebe motivul despărțirii dar el se oftica și inchidea semn ca nu ii place sa vorbească de asta. Sufăr și nu știu ce sa fac, chiar mi-as dori sa îl văd sau sa vorbesc cu el, dar îmi face rău asta, așa crede o verișoara si eu ...cred. Prietena mea a spus ca vorbesc cu el, sa îl sun, sa ne vedem și sa ii spun ce simt, dar nu cred ca vrea sa vorbim, chiar dacă a zis ca vom rămâne prieteni buni. El la început ma iubea mult, chiar simțeam și chiar și la mijloc, dar na au apărut prietenii și na. Eu tot nu pot sa ma gândesc sau sa accept ca a dat cu piciorul la 11 luni, aproape un an, acum pe 8 făceam un an =(. M-am gândit la un psiholog, poate ma ajuta dar nu, verișoara mea a trecut prin ceva de genul și îmi spune sfaturi și sa fiu puternica, dar tot e greu.Nu pot ..nu știu. Mi-as dori sa îmi cer scuze in fata lui pentru omul groaznic care am fost, știu ca nu va schimba nimic dar na. Nu e bine sa îl văd. Scuze ca am scris mult, cât am scris m-am oprit din plâns, ma rog oricum voi plânge mult după el, as vrea doar sa treacă. Și nu știu ce as putea sa mai fac.
Iertați categoria.

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Stiu prin ce treci.
Stiu ca iti este greu dar trebuie sa mergi inainte.
Nu te merita din cate ai povestit.
Poate si tu ai partea ta de vina dar trebuie sa intelegi ca uneori nu obtinem ceea ce vrem.
El a ales sa se desparta de tine, tu nu ai ce sa faci. Nu poti sa obligi pe boul ala care vroia pauza sa se intoarca la tine.
Viata e prea frumoasa pentru a plange dupa cineva care nu merita.
Fii puternica, timpul vindeca toate ranile.

| ywar a răspuns:

Ai scris fara punct, fara virgula. Tot ce am inteles este ca tu suferi dupa un bou care ti-a dat pauza 2 saptamani si ca ti-ai facut cont fals si ai vorbit cu el.
Daca vrea sa plece, lasa-l ca nu ai ce face. Punct.
Altul nene, sunt destui.
Asta e valabil si pentru baieti. Sunt destule pi@de.
Se pune ca ti-am dat un sfat?
Nimeni nu merita nimic. Roaga-te Bunului Dumnezeu, este singurul care nu ne lasa.

| Felissa13Eden a răspuns:

Nu merita sa ii ceri scuze, doamne, te invinovatesti cand de fapt el e singurul vinovat.Gandeste-o asa, ai vrut sa te schimbi PENTRU EL, acum vrei sa vorbesti cu el, pentru ca il iubesti, iar el se comporta ca un rahat.Ce crezi ca mai merita in relatia asta? Probabil te-a iubit, dar n-a fost iubire sincera daca a dat cu piciorul la un an de relatie.
Nu mai intra pe site-urile de socializare unde il vezi pe el, iti faci mai mult rau.Stai o perioada fara sa vorbesti despre el, fara sa il vezi, fara sa il cauti.Iesi din casa, fa orice altceva, uita-te la filme, danseaza, si, cel mai important, vorbeste cu cineva despre ce te doare.Un psiholog ar fi bun, cu timpul te va ajuta sa uiti de el.
Stiu ca e greu sa iti acorzi timp sa treci peste asta, pentru ca zilele trec greu, te gandesti doar la el si suferi mult, dar nu merita, draguta.Esti o fata buna, se vede ca iubesti sincer, dar el nu merita iubirea ta, daca se comporta asa cu tine.
Nu iti mai face sperante, stiu ca doare sa auzi asta, dar e mai bine sa constientizezi ca s-a terminat, decat sa stai langa un om care nu te mai iubeste si te face sa te simti rau.Intr-o relatie nu poti sa lupti si sa iubesti doar tu, trebuie sa fie reciproc, si crede-ma, ce e al tau o sa te iubeasca si o sa te accepte asa cum esti, fara sa fii nevoită sa te schimbi.
Am fost exact ca tine, pe 8 faceam un an jumatate, si, sincer, nu stiu cum sa iti spun ca am trecut peste.Da, ma mai gandesc la el, dar nu imi mai pare rau ca s-a terminat, imi pare rau pentru el ca a pierdut o fata care il iubea sincer, eu n-am pierdut nimic, doar timp pentru un om de cacao.Pa si un praz verde laughing) sa stea cu o curva, daca una care il iubea nu i-o placut.
Traieste-ti viata, draguta, idioti ca el exista pe tot pamantul, dar nu de ei trebuie sa te atasezi.Asculta-ti primul instinct, nu inima, inima mereu o sa aleaga varianta cea mai proasta.

| Clamidia explică (pentru Felissa13Eden):

Îl visez mereu, nu știu cum sa scap de gândul asta? e peste tot

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Clamidia):

Asa e la inceput, dar trece cu timpul.Trebuie doar sa ai rabdare sad

| Șurubelniță a răspuns:

Bre, ăsta umblă după altele și tu stai și plângi și speri să te împaci.
Ăsta nu mai are aceleași sentimente pentru tine, nici măcar nu te respectă suficient de mult încât să îți zică de ce v-aţi despărțit.
Și tu stai și plângi, îți provoci stări de rău.
Nu o să-l aduci înapoi oricât de rău ți-ar fi sau oricât de mult ai plânge după el. Acceptă că s-a terminat, adună-te și găsește ceva cu care să îți umpli timpul ca să nu te mai gândești la el.
Ai două opțiuni : rămâi mizerabilă și plângi întruna sau găsești alt flăcâu cu care să te simți mai bine decât cu fostul tău.

| CaliforniaLA a răspuns:

Trebuie să iesi cu prietenii, sa te uiti la seriale, sa te uiti la chestii amuzante, o sa dureze, dar o sa treaca, am pățit toti asta