| pshkiytyrgf a întrebat:

Am fost anuntata ca sunt exmatriculata dupa ce nu am fost timp de trei saptamani la scoala. (din motive personale) si ca nu am dreptul sa ma fac nimic ca sa imi fie motivate absentele..as putea sa ma transfer la alt liceu sau sa astept pana la anul?

Răspuns Câştigător
| Miriamm a răspuns:

Daca te-a dat afara fara drept de inscriere la un alt liceu nu mai ai ce face. Daca esti data afara dar te mai poti inscrie la o alta scoala atunci e bine. Intereseaza-te de acest aspect.

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Sau inventat telefoanele, era greu tare sa iti suni dirigintele sa anunti macar daca tot nu puteai sa mergi, acum suporta repercursiunile

| emag a răspuns:

Discuta cu dirigintele sau cu directorul, ia o scutire de la medic, explica-i ca ai avut un motiv, si ca nu o sa se mai intample

| pshkiytyrgf explică:

Mai. pentru tine Felys am discutat si cu diriginta acum ramane sa discut cu directorul daca mai pot rezolva situatia dar oricum va multumesc tuturor pentru raspuns!