| agresor024056 a întrebat:

Buna tuturor am jucat metin2.ro si eram un sura lv 52 la un moment dat nu mi-a mai placut sa fiu sura ca nu cresteam bine[eram pe BM]. Dati-mi sfaturi ce caracter sa-mi fac[Shaman, Ninja, Razboinic sau Sura]. Si spuneti motivele de ce sa ma fac. Fundita.[scuzati categoria]

Răspuns Câştigător
| ZyReXe a răspuns:

Iti zic ceva sper sa te ajute

Sura-Atk magic puternic si bun la dueluri
Ninja-Itemele+9 pentru el is super reftine fata de elea de razboinic care is cu vreo 10kk mai mult dar nu atk bine cand il ataka multi
Razboinic-Clasa recomandata pentru experti pentru ca omori foarte usor cu el este foarte bun dar agilitatea o are mica si itemele is foarte scumpe pentru war(razboinic)
Shaman-Cea mai slaba clasa dar tot asa recomandata pentru profesionisti care se stiu sa faca iteme bune si ista ii buffer nu ii de lupta sau pvp sau mvm

Eu zic Sa-ti faci
Ninja Sau Razboinic dar tine minte pfn la ninja+9 ii max 4kk cu media super buna si comp la fel si fms+9 la war ii 15kk cu media so comp super buna asa ca depinde
Daca esti Expert Recomand Razboinic
Daca nu Esti chiar asa de priceput Recomand Ninja

2 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Fa-te ninja pe pumnale, este foarte bun, poti creste usor happy, dar ai putea sa te faci si shaman te faci pe zmeu si poti da buff la bo pe la lv 30 si sa te creasca alti.happy

| 4b a răspuns:

Cresti pe Sura, e f bine la lvl mare