| veroo a întrebat:

Buna tuturor am nevoie de parerile voastre prin ce va diferentiati voi de prietenu/a cel mai bun/a exemple concrete... urgent merci anticipat

3 răspunsuri:
| ViVi99 a răspuns:

Pai prietenii cei mai buni se completeaza unul pe celalalt. Nu este vorba de gras/slab, inalt/scund ci de comportament. Eu si prietena mea cea mai buna practic gandim la fel. Nu prea ne diferentiem, in afara de infatisare, bine-nteles. Dar eu si prietena mea facem lucruri pe care cu altii prieteni nu le putem face pentru ca ne-ar crede nebune sau cine stie... Ideea este ca un/o prieten/a cel/cea mai bun/a trebuie sa fie ceea ce esti si tu, nu opusul, pentru ca, parerea mea este ca mai bine te intelegi daca ai acelasi tip de comportament cu BFF decat opus, deoarece daca il ai opus risti sa intri in anturaje care tie o sa ti se para ciudate, dar ei o sa ii se para normale si asa va puteti indeparta etc.

| KatyKat a răspuns:

Pai eu sunt mai vesela si mai nebuna, pe cind prietena mea cea mai buna este mai timida si mai linistita, eu mereu spun lucrurile in fata sunt indrazneata, iar ea tace. Sunt mai slaba ca ea si mai mica(la inaltime)...

| Borsko a răspuns:

Obisnuiesc sa am multe lucruri in comun si pareri asemanatoare cu prietena mea cea mai buna. cu toate astea avem si pareri diferite si credinte diferite happy