| TeVreauAproape a întrebat:

Buna tuturorkiss Am o problema straight face Eu am avut un prieten si il iubeam asa de mult :X Si acum il iubesc. Si el m`a iubit si inca ma iubeste. Problema e ca... e foarte mare distanta dintre noi doi..De acum vine scoala si nu mai poate veni si oricum a venit de vreo 3 ori. Nu s`a despartit de mine dar, a zis ca nu ne mai putem vedea. Si am suferit mult. sad A doua zi am plecat la el,de fapt doar am trecut de acolo si un prieten de`al lui m`a vazut. mi-a zis apoi sa ne intalnim undeva,pe o banca. ne-am sarutat ca si cum ar fi ultimile saruturi. El se uita foarte suparat la mine. Apoi am plecat si am vb prin sms`uri si mi-a zis ca nu o putem continua. Nu are ce face. Seara pe mess, i-am zis ca il iubesc mult si ca viata mea nu mai are rost fara el. Apoi a inceput sa-mi zica ca el nu e ultimul si ca sunt mult mai multe probleme in viata. Trebuie sa trec peste. mi-a zis ca vom ramane cei mai buni prieteni si ca pot sa-i spun orice lui, ca ma va ajuta cat poate. I`am zis ca am inteles. Si el a zis ca poate ne vom mai vedea si cine stie ce se va putea intampla. De aseara parca nu mai sunt eu. Nu mai pot zambi deloc. Il vreau inapoi chiar daca el mi-a zis tot ce mi-a ziscrying Nu ma pot gandi la altceva sau la altcineva ca el imi vine`n minte orice s-ar intampla.cryingcrying Il iubesc enorm. Dar acum nu mai vreau sa`si aduca aminte iar de mine in felul ala. Ce sa fac? El e totul pentru mine crying Nu am mai iubit pe nimeni asa crying

Dau FUNDAbig grin

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Distanta este un motiv foarte serios de despartire, si in acelasi timp, este si placut sa te intalnesti cu persoana iubita o data la nu stiu cat timp, pentru ca de fiecare data iti este mai dor de el.
Eu sunt o persoana pesimista, si de multe ori ma gandesc intai la partile rele, dar o sa evit asta, si o sa-ti spun posibilitatea aia rea la sfarsit.
Baiatul probabil s-a gandit la tine, ca iti este greu sa-l astepti atat timp, si a vrut sa va despartiti pentru ca tu sa-ti gasesti un baiat care este mai aproape de tine.
Ca te iubeste, asta nu stiu eu, dar di cate spui tu asa este.
Daca te iubeste, pai nu s-a despartit de tine pentru un motiv penibil, ci pentru ceva serios.
Poate are vreo problema serioasa, poate nu-i mai permit parintii sau ceva de genu.
Intreaba-l, vezi ce se intampla, spune-i ca tu nu-l inseli, ca doar pe el il iubest, etc, chestii de indragostiti.
Acum, partea rea. Este posibil ca el sa-si fi gasit alta fata, si sa se fi despartit de tine intr-un mod prietenes, ca sa nu te faca sa suferi.
Dar am zis doar ca exista si posibilitatea asta, nu ca sigur te inseala.
Acum, este treaba voastra.
Nu mai vorbii cu el pe mess chestiile astea, iti dai seama ca pe mess te poate mintii usor, si eu pot mintii pe oricine pe mess.
Cere-i sa va mai intalniti odata, si atunci discuta cu el, pentru ca fata-n fata ii este mai greu sa te minta, mai ales daca te iubeste.

| TeVreauAproape explică (pentru MenInShadow):

Mi-a zis ca nu ma inseala si eu i-am zis ca nu-l insel, normal. Problema e ca nu ne vom mai putea intalni. Si parintii. nu`i prea intereseaza de asta.Nu ma pot gandi la altcineva. Ma gandesc doar la el incontinuu. Nici nu mai stiu ce se intampla cu mine sad
Nu vreau sa-i aduc aminte de mine in felul ala. Adica doar vorbim. Ca intre prieteni. As da orice sa-l am acum sad

| MenInShadow a răspuns (pentru TeVreauAproape):

Spune-i! Insista! Poate vrea doar sa te incerce, sa vada daca tu chiar il iubesti.
Spune-i, nu te da batuta din prima. Daca te dai asa repede batuta inseamna ca nu-l iubesti... Asta vrei sa creada?
Isista, si vezi ce se intampla, nu ai nimic de pierdut.

| TeVreauAproape explică (pentru MenInShadow):

Din pacate, partea rea e adevarata. sad Dar totusi iti mltumesc mult kiss. O sa trec peste, cred. sper. Funditaaa laughing))

| MenInShadow a răspuns (pentru TeVreauAproape):

Cu placere, si imi pare rau ca este adevarata tocmai partea rea, dar trebuie sa treci peste, oricum, o sa mai gasesti baieti.