| irina222 a întrebat:

Buna tuturor, am o problema grava tare. Nu ma mai inteleg cu ai mei deloc. Mama lucreaza la spitalul 1 [ de psihiatrie] si tata e politist. Amandoi ma jignesc mereu, din orice prostie. Cred ca mama se comporta urat cu mine din cauza serviciului, dar tata? ce au cu mine? uneori ma gandesc sa-mi iau viata pentru ca numai suport sa-i vad asa de rai. Am prietene si vorbesc cu ele.Parintii lor nu se comporta asa cu ele. numai parintii mei sunt rai si inapoiati. ce sa fac? ajutati-ma crying

7 răspunsuri:
| medgirl a răspuns:

Buna, linisteste-te. te asigur ca este doar o perioada asa, peste citva timp o sa treaca, daca totusi continua sa se comporte in felul asta si mai departe vorbeste cu ei si spune-le ca nu mai suporti, dar nu lua decizii pripite(de ati lua viata, asta in nici-un caz)
Iti doresc sa ti se rezolve problemele, multa bafta!

| asdgfhresry a răspuns:

Buna, si cu mine se poarte putin mai ciudat, dar nu ar fi mai bine sa vorbesti cu parintii tai? Ia'l pe cel mai bun dintre ei, cu care pana acum ai vorbit despre orice. Si intreaba'l/o de ce se poarta amandoi urat cu tine. Nu e frumos din partea lor sa se comporte asa cu tine. De obicei problemele se rezolva daca te duci direct de la sursa de la care provin. Daca vorbesti cu ei, poate te vor intelege. Incearca sa faci tot ce iti sta in putintsa sa nu ii mai bagi in seama sad poate sunt obositi.

| AddaXD a răspuns:

Pai, incerca sa faci lucruri care sa dovedeasca contrariul jignirilor lor. Cum ar fi: daca iti zic proasta ia note bune si arata-le, daca iti zic puturoasa fa chestii prin casa fa curat in camera etc. si fa asa mereu cand te jignesc. asa a facut si verisoara mea si la ea a functionat happy

| cosmin deejays a răspuns:

Tine o discutie cu ei si explica-le ca esti la o varsta la care ar trebui sa fi mai liber si sa petreci mai mult timp cu prieteni in cluburi in parcuri etc. Explicale cum se poarta parinti prietenilor tai cu tine. Tu are trebui sa faci primul pas sa stai mai mult timp cu ei si sa le vorbesti dupa aceea o sa te inteleaga

| KlaudyaAddha a răspuns:

Tine o discutie deschisa cu ei si spune-le ca te deranjeaza comportamentul lor.Normal,ar putea fi de vina stresul de la serviciul lor.Indiferent,a-ti lua viata nu este deloc o varianta. Poti calma spiritele prin discutii prietenoase si blande.

| LionDen a răspuns:

Da add la jah_jah_lover si mai vorbim am sa te invat cateva trucuriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
ai vreo matusa, unchi, cu care sa te poti sfatui?
o sora? o verisoara mai in varsta? bunica, bunic?