| SkorpYo a întrebat:

Buna tuturor am o problema mare.De mai mult timp am o gramada de cosuri pe frunte si sunt singur din clasa caare are asa ceva (clasa a 7-a am 13 ani aproape 14)ma spal cu ceai de musetel si ma spal si cu sapun pe frunte..este recomandat? va rog frumos o solutie cum sa scap de cosuri o solutie ceva cu se ma dau? ce sa fac? si apropo in partea dreapta a parului in fata am un vartej foarte invervant pentru ca sta urat parul acolo stie cineva cum pot scapa de vartej? sau este posibil asa ceva? va multumesc extrem de mult

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Pe langa demachiarea fetei cu ceai de musetel, ar fi de folos sa tamponezi cosurile cu zeama de lamaie.

1 răspuns:
| DDoctorita a răspuns:

Buna SkorpYo

De vartej e imposibil sa scapi. Incearca sa iti faci o freza in asa fel incat sa te favorizeze. happy

Pe de alta parte, nu te preocupa multe pentru acele cosuri. Ele apar din cauza pubertatii. La unele persoane apar mai mult ca la altele, in general mai toata lumea are. happy

Exista tratamente specifice pentru ele, dar eu tias recomenda sa astepti pana dupa ce treci aceasta etapa a pubertatii, de obicei dispar singure happy