| MrJuvett12 a întrebat:

Am si eu o intrebare la care vreau raspunsuri serioase. ma adresez fetelor care ar putea sa ma ajute in situatia de fata.
Am incercat de multe ori sa i-mi gasesc o partenera insa de fiecare data am esuat (sa nu aud ceva de genu mai incearca) poate nu stiu eu sa ma compoet cu fetele poate nu erau ele de nasu meu cine stie. Eu sunt o persoana care incearca indiferent daca am vreo sansa sau nu. NU sunt un adept al socializari pe net 90% din timp il petrec afara din casa foarte putin ce stau pe net. Nu prea stiu cum sa abordez problema de oarece nu sunt o persoana "cuminte" am si eu vici cum ar fi baut, fumat si majoritatea fetelor pe care le-am avut au fost dame de companie sa le numesc asa.Insa am avut placerea sa intalnesc si fete care merita, si de fiecare data am dat-o in bara cu fiecare. As vrea sa stiu ce ar trebiu sa fac sa am si eu sanse la fete mai serioase nu pitipoance si panarame, pentru ca nu sunt genu care sa ma dau mare cu aspectul exterior desi arat destul de bine chiar daca nu fac sala eu ma bazez mai mult pe ce am in cap nu pe cm arat. As vrea sa aud orice sfat legat de orice atitudine, aspect orice idee e bine venita. oricine are un momeent in care se satura de toate si vrea ceva nou asa sunt eu acum. Multumesc anticipat. Funda si toate cele

Răspuns Câştigător
| NIGhTmArE187 a răspuns:

Salut,ma bucur ca mai sunt si oameni lucizi la cap si nu sunt,,drogati" cu retelele astea de,,socializare"(numa socializare nu e,daca dai un like sau comentezi la o poza nu socializezi,dar f multi nu inteleg asta din pacate,o sa ajungem sa ne punem net si in WC sa,,socializam" si cand ne facem nevoile) sau care se bazeaza pe inteligenta si nu sunt papagali, tu esti exact ca mine, aceeasi situatie.ma rog,am avut si eu cateva tipe pana acu, ocazii au fost destule si as fi putut profita, dar le-am dat chiar eu cu piciorul fiindca mi-am dat seama ca nu merita.nici eu nu sunt,,cuminte",si eu fumez(si crede-ma,am fumat si altele,nu numai tutun,acum poate crezi ca ma laud,dar e dreptul tau sa crezi ce vrei,desi n-am ajuns in halul in care sa ma laud pe net,ca n-am nimic de castigat) si mai beau cand si cand,dar ma bucur ca ai o mentalitate sanatoasa si rationala si nu te umflii in pene,cum fac majoritatea din ziua de azi,baga si ei o tigara si beau o bere si se cred mari smecheri.tu probabil este genu de om care nu are asa papagal,dar e sincer cu el si cu ceilalti si nu se ascunde in spatele unor vorbe, cum fac toti ceilalti, si asta e foarte bine dupa parerea mea.mai bine sa fii cum esti decat sa fii un terminat si un fals, care se ascunde dupa niste vorbe aruncate in vant.nici eu nu arat rau,multe mau placut pentru fizic si au spus ca sunt dragut,dar, cum tiam mai zis si mai sus am dat cu piciorul la atatea ocazii fiindca nu merita si nu impresioneaza niste vb, chiar daca sunt complimente.eu spun sa astepti,sa ramai asa cum esti tu acum,fiindca mai sunt fete care gandesc limpede si apreciaza baietii pentru ceea ce sunt cu adevarat,nu pentru niste vorbe sau dupa cum arata sau se imbraca si vei gasi pe cineva care sa te aprecieze asa cum esti tu, calitatile tale nu vor trece neobservate, numai ca trebuie sa ai multa rabdare.stiu cum e,te inteleg,dar din pacate asta e generatia noastra,acum esti vazut/judecat dupa ce masina au ai tai,dupa telefon si altele,intelegi tu.e trist, dar nu putem schimba, putem numa sa ne adaptam.probabil ca fetele iti vor spune altceva,iti vor relata problema din pct lor de vedere,eu ti-am zis ca baiat, dar cred ca iti sunt de ajutor sfaturi din ambele parti. sper ca te-am ajutat, salut si bafta.

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Chiar îmi place să văd că gândeşti limpede şi nu le acuzi pe ele pentru ca nu ţi-ai găsit până acum jumătatea. De asemenea,îmi place că nu te bazezi pe conversaţiile pe net,care după părerea mea sunt pentru laşi laughing. Şi foarte bine faci că nu pui accent pe aspectul fizic. Cred că atunci când ai ceva în cap,ştii să te porţi şi ce înseamnă respectul,nici nu ai nevoie să arăţi ca scos din cutie.
Nu îmi dau seama cu ce ai greşit până acum,poate le-ai îndepărtat prin faptul că bei,fetele nu văd un baiat serios în tine dacă faci asta şi le-ar putea fii teamă de tine.
Deci,dacă eşti respectuos,nu te dai în spectacol, ai cultură generală şi puţin noroc, în curând vei găsi o fată care te va plăcea cu adevărat.

| Marynna a răspuns:

Nu stiu sa-ti zic exact,dar am impresia ca fetele te vad pe tine ca pe un tip care se crede smecher,superior lor,dar tu nu esti asa.[cel putin asa mi-am dat eu seama din ce ai zis tu aici].Mie,ca fata,mi-ar placea ca prietenul meu sa nu bea, pentru ca bautura nu face bine.O bere din cand in cand e OK, dar nu tot timpul.Probabil acest viciu te-a facut sa ai de-a face cu femei usoare.

Fetelor serioase le plac baietii cuminti,finuti, cu simtul umorului, inteligenti si care au grija de ele.

Vezi ce poti schimba la tine

Multa bafta>big grin

| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

Spui ca ai vicii... Asta nu ar fi o problema.Dar majoritatea fetelor cuminti nu vor un prieten vicios, cauta un sfant ca ele, ca sa zic asa.
Nu cred ca ai un comportament atat de ciudat incat sa nu fi placut de nici o fata mai la locul ei.Acum nu sunt in masura sa imi dau cu parerea despre ce ar trebui sa schimbi sau sa faci pentru ca nu te cunosc.Nu ai de cat sa fi tu insuti si totul o sa vina de la sine.
O seara buna!

| HotChoclate a răspuns:

1.ai un nume de cocalar
2.ai o poza cu Hitler.
3.umbli cu panarame
Mai bine te schimbi pana nu e prea tarziu

| kkkmakafull a răspuns:

Pai incearca ceva nou, cum ar fi look-ul schimbati freza, sau imbracamintea si ca sa cuceresti o fata si sa o tii langa tine pur si si simplu fii tuh insuti! feteleor le plac baietii care sunt sinceri si care au ceva in cap nu doar frumusete take care mr. juvett.:*

| Kataloasa a răspuns:

Fi pur si simplu tu NU te ruga de toate fetele. Nu s'au terminat fetele de pe lume, cu siguranta sunt multe fete dragute care intorc capul dupa tine. Incearca sa nu te mai oferi pe tava stii vorba "Nu ne place ce'i permis... E mai bun ce'i interzis" no? Cu siguranta vei fi observat!
Baftaaaawinking
Funditaa?