| Pupacel a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu un sfat la capitolul dragoste...
Sunt intr-o dilema. Imi place un baiat dar nu stiu daca si el ma place. As avea impresia ca ma place insa uneori e atat de dulce iar alteori atat de rece. Iata cateva "intamplari" din care eu cred ca si-a aratat sentimentele fata de mine:
- a spus cuiva date de acolo ca sa stea e jos ca sta in picioare.
- cand vorbim obisnuieste sa se uite in ochii mei tinandu-si mana pe umarul meu.
- l-am surprins privindu-ma
- sta pret de cateva minute si se uita in ochii mei fara sa spuna nimic
- cand ma priveste vad acea sclipire in ochii lui.
Iata si cateva momente cand mi-a dat impresia ca nu ma place:
- nu ma saluta
- ieseam in grup si nu vorbeam mai deloc
- pe facebook raspunde la mesaje cand si cand
- nu prea vorbim
Este unul dintre cei mai draguti baieti din scoala si il plac mai toate fetele, si nu prea as crede ca m-ar alege pe mine dintre toate.
Am uitat sa mentionez ca a aflat de la cineva ca il plac si de atunci am impresia ca incearca sa se apropie de mine. E o problema aici. Eu ca o idioata l-am respins din cauza rusinii. De cand a aflat nu mai puteam da ochii cu el si nu am observat ca el incerca sa se apropie de mine. Acum incearca sa tina distanta. Ce pot sa fac? Astept doua raspunsuri la aceste doua intrebari:
-Ma place?
- Cum pot repara ce am facut?
Astept raspuns urgent! Ofer fundita celui mai bun raspuns. Va rog nu fiti rautaciosi am doar nevoie de un sfat.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AnaRadu a răspuns:

Hei. Ii poti spune in fata ca il placi si ca nu ai putut sa il accepti pentru ca esti o tipa mai timida.O sa inteleaga asta..Lui ii e frica ca il vei refuza iar si din aceasta cauza `sta pe tusa` sa zic asa. Nu vrea sa il refuzi iar. Nu mai spune ca nu stii daca o sa te aleaga pe tine din toate. Poate el prefera calitatea. Poate te place si ii e frica de un alt refuz. Incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui ca il placi. Nu ai ce sa pierzi, chiar ai ce sa castigi.
Mult noroc!

2 răspunsuri:
| Pupacel explică:

AnneMarrie06 vreau sa te intreb ceva pentru ca pari sa ma intelegi happy. El deja stie ca il plac, a aflat de la un prieten mai apropiat. Daca deja stie de ce sa ii mai spun si eu?

| DimaAzeri a răspuns:

Probabil. Lasa lucrurile sa decurga in mod natural. Invingeti temerile si fi tu insuti. Iar daca chiar iti doresti o apropriere, da curs unei conversati banale si lasa-te descoperita.