| jhonnybai a întrebat:

Bună tuturor! As vrea sa-mi fac cardul ălă care se face acum la elevi și nu știu dacă cu cardul respectiv se pot face plăți online. Va rog sa-mi zica cineva dacă știe.

Răspuns Câştigător
| TOP10Litera a răspuns:

Pentru cardurile de debit VISA şi VISA electron activarea e-commerce este OBLIGATORIE, numai cardurile de credit MasterCard pot fi folosite fără această activare. Chiar aşa "hai să nu dezimformăm"!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie mai toate cardurile actuale pot fi folosite la plati online, unele mai au nevoie de o activare (nu cu cerere la banca asa cum ti-au zis altii pe aici) ci prin simpla introducere a unui cod de client la prima plata (depinde de la banca la banca)

| TOP10Litera a răspuns:

Pentru plăţi online, TREBUIE să depui o cerere la bancă să ţi-l activeze pentru e-commerce!

| suntserios a răspuns (pentru TOP10Litera):

Nu exista "activare ecommerce" si nici nu trebuie sa depui nicio cerere. Hai sa nu dezinformam

| TOP10Litera a răspuns (pentru suntserios):

Pentru cardurile de debit VISA şi VISA electron activarea e-commerce este OBLIGATORIE, numai cardurile de credit MasterCard pot fi folosite fără această activare. Chiar aşa "hai să nu dezimformăm"!