| Lukasssz a întrebat:

Salut am 17 ani sunt clasa XI a si vreau sa plec in strainatate(definitiv).
Cand ar fi mai bine sa plec, dupa ce termin clasa a XII sau abia dupa ce fac facultatea?

Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Cel mai bine e sa pleci dupa ce termini clasa a 12a. Pot aparea probleme cu recunoasterea diplomei, e mai complicat sa iei viza, plus ca oricand va fi preferat un om cu facultatea facuta acolo.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi depinde dacă vrei să faci facultatea aici sau în străinătate. Simplu.