| vanessa_6993 a întrebat:

Astazi este o zi foarte trista pentru mine pentru ca am aflat ca cea mai buna prietena a mea pleaca in Anglia. Le-am explicat parintilor mei ca vreau sa merg cu ea e ca o sora pentru mine suntem prietene de 8 ani dar nici nu au vrut sa auda nu vreau sa ma despart de ea mereu am fost impreuna

Răspuns Câştigător
| DozeCuVisse a răspuns:

Asta e viata...heii si eu am o prietena, ne cunoastem de 12 ani.dar in vara asta se muta, am fost suntem si vom ramane cele mai bune prietene.cat mar dureaa nu pot sa plec cu ea pentru ca totusi am si eu o familie.si mi-ar fi foarte dor de parinti. si sunt sigura ca prieteni adv nu exista intr-o zi o sa te dezamageasca.dar parinti crede-ma ca aproape toti sunt adevarati chiar daca te mai dezamagesc ei, totusi iti raman alaturi pana la moarte si ei sunt cei care ti.au dat viata.deci nu cred ca poti pleca cu prietena ta in anglia.
Parintii tai nu te vor lasa pentru ca ar fi foarte ingrijoratii si le.ar fi dor de tine!big grin

2 răspunsuri:
| OrangeJuice a răspuns:

Cum sa mergi cu ea?! Sa locuiesti acolo?(asta ar fi nebunie curata)Sau in vacanta?(asta ar fi ok).De exemplu eu: am fost foarte buna prietena cu o tipa(de cand eu aveam 4 si ea 5 ani) si m-am mutat(eu aveam 12 ea 11).Nu din tara si nici macar din oras.Stam la 20 min distanta. Puteam sa juram atunci ca o sa ramanem prietene pentru ca pana atunci faceam aproape totul impreuna.Dar dupa numai 3 luni nici nu ne mai sunam.Ea m-a inlocuit, eu am inlocuit-o.Asta o sa se intample si la tine.Sau o sa demonstrati ca prietenia voastra chiar e solida chiar daca e la distanta.Ideea e ca, orice s-ar intampla, nu vei putea schimba nimic.Viata ta va merge inainte cu ea(chiar sper asta!) sau fara.

| Emma_8665 a răspuns:

Anglia in vacanta sau de tot?!?!
big grin