| anonim_4396 a întrebat:

Astazi m-a invitat o persoana la un suc, insa eu nu vreau sa merg deoarece nu o cunosc prea bine(stiu doar ca vom fi in acelasi liceu).Ce motivatie sa ii spun?

Răspuns Câştigător
| Kent2012 a răspuns:

Pai i poti spune ca esti o fata mai timida si ca ar trebui sa mai asteptati putin sa va mai cunoasteti. P.S : va intelege daca e o persoana sociabila iar daca nu roaga-te la cel de sus ca tea aparat de un retardat. FUNDA PLS

6 răspunsuri:
| SweetSecrets a răspuns:

Deci eu zic sa ii spui adevarul pentru ca orice scuza vei inventa azi(ca ti-e rau, ai treaba etc) el te va invita si maine, poimaine si nu ai cum sa inventezi ceva in fiecare zi. Spune-i ca nu va cunoasteti asa bine si sa mai astepte si el pana cand o sa fiti la liceuwinking. Parerea mea acum tu faci cum vrei:*

| AndreeaaD a răspuns:

In mod normal ar trebui sa te duci.Chiar daca nu o cunosti pe aceasta persoana nici nu o vei cunoaste daca nu vei incerca, pana la urma ce rau ti se poate intampla.Insa daca nu vrei sa te duci nu te poate obliga nimeni, doar spune-i ca aveai altceva programat.Cu siguranta daca e insistent te va mai invita si la un moment dat va trebui sa accepti.Nu poti refuza de fiecare data.

| Srobert a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci, sa faci o impresie buna, pentru ca nu se poate intampla nimichappy si o sa se termine repedehappy

| PerfectLife a răspuns (pentru Srobert):

Eu ma gandeam sa me duc dupa ce incepe scoala straight faceabia ne imprietenim mai bine etc... oricum mersi pentru sfaturihappy Scuze Kent2012 dar nu pot sa iti dau fundita;( nu stiu de ce...

| Srobert a răspuns (pentru PerfectLife):

Pentru nimic:*

| Myky98 a răspuns:

Buna! Poti sa ii spui ceva de genu ca iti este fff rau te doare capu etc. sau ca trebuie sa mergi undeva cu parintii sau cu oricine altcineva cu o treaba importanta! Sper ca ti-am fost de ajutor!