| Ştefania2009 a întrebat:

De cateva zile am inceput sa vorbesc cu un baiat, el mi-a dat cerere de prietenie, eu am acceptat si am inceput sa vorbim. E cu un an jumatate, aproape, mai mare decat mine si invata si la liceul la care as dori sa intru. Am vorbit mult, am inceput sa ne cunoastem, ne-am intalnit o data singuri si o data cu niste prieteni. Il observam cum imi urmarea fiecare gest si chiar era interesat de ce spuneam, ma asculta. De vreo 2 zile nu am mai vorbit si parca am un gol in stomac. Il mai vad online dar parca imi este jena sa ma bag in seama, sunt o fire mai rusinoasa si m-am intalnit cu el doar la rugamintile unei prietene. Ceva sfaturi ce sa fac in continuare sau ceva incurajator? Multumesc anticipat si cel ami bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| speedY2 a răspuns:

Sentimentul pe care il ai tu sa stii ca il are si el ( iti spun din experienta). Din contra daca te priveste atent + te si asculta cand vb, adica se uita in ochi tai nu altundeva te place.
Poti sa te bagi in seama sa stii ca chiar daca noi baieti trebuie sa facem primul pas nu o sa facem asa suntem noi. Trebuie sa fi mai indrazneata ca sa nu fie alta in locul tau mai indrazneata ( asta doar daca tipul, baiatul arata bine )

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate a considerat ca te-a abordat de suficiente ori si asteapta un semnal si din partea ta. Scrie-i tu 2/3 dati prima si vezi dupa ce se intampla.

| SkyPilot a răspuns:

Nu lasa sa treaca timp si arata-i si tu lui ca esti interesata de el. Cauta-l! Nu astepa numai de la el, si el are nevoie de incurajare. Arata-i discret cate ceva din ce simti pentru el, el pare foarte interesat de tine. Orice gest frumos faci, el il va primi foarte bine si iti va raspunde la fel. Scrie-i cat mai repede, ar fi pacat sa il pierzi. Si spune-i in treacat ca nu ai nici un program in weekend, poate te invita la plimbare happy

| Jouliete a răspuns:

Trebuie sa il bagi in seama sa incepi c ce mai face ca nu ati vorbit demult, sa il intrebi cum se simte, sa ii trimiti mesaz.

| NegruAlb a răspuns:

Poate el asteapta sa ii scrii tu, sa vada daca simti ceva si ca iti pasa. Probabil tot el a inceput conversatiile pana acum. Scrie-i un "buna, ce faci?" si o sa fie bine + lasa rusinea deoparte, vorbiti doar, nu e nimic iesit din comun.
Bafta!