| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 11 a si sunt fata, am 17 ani jumate nu am iubit si n am avut niciodata, de curand un coleg imi tot face avansuri si incearca sa vorbeasca cu mine, nu stiam daca s o iau de buna asa ca am iesit cu el am acceptat rugamintile lui si am mers la el pe la vreo 19:00 ca sa ne uitam la un film,apropo(parintii nostri lucreaza impreuna si ne cunoastem destul de bine nu era prima data cand mergeam la el) a fost totusi prima data cand am stat singuri si ne am uitat la un film si apoi mi-a spus ca ma indrageste, ca ii sunt draga si ca poate ar trebui sa incercam ceva.A fost foarte politicos cu mine, nu a facut niciun gest pur si simplu ne am uitat la film si pe la 21:30 au venit ai mei sa ma ia, intrebarea mea este: ar trebui sa-i dau o sansa?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| dullcat a răspuns:

Buna.Suna ca si cum baiatul e destul de serios.Cu siguranta merita sa-i dai o sansa.Bafta!

| Hyperion7 a răspuns:

Absolut,din moment ce nu a avut gânduri perverse,nu ti-a vorbit urat și așa mai departe,eu zic că merită, până la la urmă, ori că rămâneți împreună, ori că nu, tu tot ieși câștigată, evident, cu experiență de viață.
Bafta multa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă și tu îl placi ar trebui sa îi dai o șansă dar nu te juca cu sentimentele actualului iubit, desparte-te de el politicos întâi și apoi poți sa începi ceva cu altcineva!

| Miruna333 a răspuns:

Numai tu stii asta. Daca iti place de el. Nu exista,, trebuie'', nu te simti presata. Normal ca a stiut sa se comporte, daca nu a facut vreun pas, nu inseamna ca-i ingeras. Stiu baietii cum sa-si joace jocul, dar poate este chiar ok. Daca te atrage si asa, da-i o sansa.

| NicoleAB a răspuns:

Intrebarea e de fapt de ce ti-e frica? Ce simti pentru el daca frica e mai mare decat ceea ce simti, daca simti. Ti-e frica de el sau de faptul ca ar putea sa te faca sa suferi. Daca ai intr-adevar sentimente pentru el atunci puteti fi prieteni/iubiti. In orice alegi in viata e un risc. Merita riscul? Te sfatuiesc sa vorbesti cu mama ta despre asta. Vei fi surprinsa cand vei gasi in ea o prietena si cel mai bun sfatuitor. Apeleaza la mama ta.

| RenteaCosminVladut a răspuns:

Faci ce simți asta pot sa ti zic