| Dimeth0988 a întrebat:

Imi pueteti spune ce sa fac in urmatoarea situatie : imi place de un baiat si el ma place el mi-a zis eu nu, dar i-as fi zis daca as sta mai mult cu el k noi vb mai mult pe mess si fb. eu stau permanent cu prietenele mele, iar cea mai buna prietena nu il sufera si nici el pe ea am incercat sa ii impac dar nimic si nu stiu ce sa fac k nu pot sta cu el k stau cu ea si daca stau ce el nu o sa vrea ea sa stea k asa e ea incapatanata si acum nu pot sa renunt la prietena mea nu stiu ce sa fac

1 răspuns:
| alexax a răspuns:

E simplu. Daca prietena ta e cu adevarat o prietena adevarata il va ccepta si pe prietenul tau. Daca il placi pe baiat ar trebui sa stai cu el si sa discutii cu el de ce nu o plece pe prietena ta si invers. Ajungeti la un compromis. Sper ca te-am ajutat. Bafta