| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor! Să încep cu începutul. în clasa a 9-a am avut o relaţie de 7 luni cu un coleg şi cred că a fost prima dragoste adevărată pentru mine, dacă nu e prea mult spus având în vedere vârsta care o aveam atunci. Încă sunt în clasă cu el, fiind în a 11-a. Acum am un alt prieten stabil, de un 1 an şi ceva, doar că am o problemă cam mare. De când m-am despărţit de colegul meu, nu cred că există seară să nu-l visez gen că ne-am împăcat, că suntem împreună, fericiţi, etc. Recunosc că am suferit enorm de mult atunci când ne-am despărţit şi poate nu mi-a trecut de tot, încă am sentimente pentru el, dar pur şi simplu nu mai pot continua aşa. Nu vreau să mai facă parte din viaţa mea! Simt că e ca şi cum îl înşel pe actualul. Ce-aş putea să fac? Mulţumesc celor care au avut timp să arunce o privire.

1 răspuns:
| Constanta_AMFITEATRU_1983 a răspuns:

Problema este in sufletul tau si noi chiar nu avem cum sa te ajutam. Totusi cred ca inca il mai iubesti si nu uita prima dragoste nu se uita niciodata