| Deduleț a întrebat:

Buna tuturor si as vrea sa spun ca daca la urmatoarea intrebare nu stiti cum sa ma ajutati nu o faceti si nu vreau sa vad chestii de genul "de pe acum ai vrea sa ai iubit?" sau "e pervers" sau altele.Deci,am fost mutata anul acesta de la o cladire a scolii mele la alta,unde sunt mai multe clase.A,B,C, si D.Eu sunt D si in clasa B este un baiat de care imi place foarte mult.Dar aici intervine problema...il plac multe fete,si el stie ca il plac si cand ma prinde cu spatele imi da o palma peste fund(nu comentati).Da,dar cica le da si la alte fete dar eu nu l-am mai vazut facand asta.Exista o fata cu care sunt prietena(dupa exemplul "prietenii aproape si dusmanii si mai aproape laughing").Intrebarea mea este: Cum as putea sa-l fac sa vrea sa-mi fie prieten? Apropo,cand i-a zis o fata ca il plac mi-a zis pe Facebook ca momentan nu vrea sa fie cu nimeni si ca poate mai tarziu...dar cred ca a zis ca sa fie politicos. Puteti sa ma ajutati? Daca da, dau funda la cel mai bun raspuns.Multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| kid7one a răspuns:

Nu, nu trebuie sa faci tu nici un pas. Daca ai intr-adevar mandrie, fa-l sa vina singur la tine. Baietii de genul lui cauta aventura, cauta provocare. Daca insisti, il pierzi mai mult ca sigur. Arata-i putina indiferenta, arata-i viclenie, glumeste cu el, arunca-te in apropouri dar nu le continua, fa-o pe inabordabila si ai sa vezi ca va veni singur la tine cu batul in dinti happy

| Deduleț explică (pentru kid7one):

Mersi,o sa incerc happy

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Baga-te in seama cu el

| IsabelaIssa a răspuns:

Tu cand pui o intrebare, o pui ca cineva sa isi spuna parerea eventual sa iti dea un sfat daca poate, deci nu poti sa ceri sa ti se spuna doar ce vrei tu, pentru ca atunci de ce mai intrebi? Odata ce te astepti la astfel de raspunsuri inseamna ca esti constienta oarecum ca ceva nu e bine. Nu ai spus cati ani ai dar am dedus din ce ai zis ca esti mica. Si daca iti da o palma peste fund te atrage? Cum ti se pare gestul lui de te face sa vrei sa fi cu el? Oare nu era mai ok sa te uiti dupa un tip mai politicos, mai cu bun simt? Acum ma scuzi ca nu iti cant in struna si nu iti scriu tocmai ce vrei sa auzi dar trebuie sa vezi ce de vazut. Odata ce mor toate dupa el si el stie asta inseamna ca e plin de el si ii place asta si de asta nu are nevoie de o relatie. In plus, daca ti-a zis ca nu vrea nimic, din politete sau nu, a zis-o, tu mai insisti? Iti place sa te umilesti? Poate mai sunt alti baieti mai simtiti si care poate ca te plac, dar tu unde vezi ca nu e loc acolo vrei sa te bagi. Treaba ta, bafta, ce sa-ti zic.

| Deduleț explică (pentru IsabelaIssa):

Mersi de ajutor.Scrisesem asta pentru ca unii zic asta si rad cand eu chiar nu stiu ce sa fac.Am 14 ani si sincer cred ca ma plac baieti si cred ca e mai bine sa trec peste.Mersi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai cum sa-l fortezi sa te placa. Daca nu simte nimic si ti-a zis frumos asta, n-ai ce face decat sa treci peste, ca nu rezolvi nimic asteptand.

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Mm daca a zis ca poate mai tarziu,, poate te place