| vanessa_6993 a întrebat:

Stiu ca fiecare dintre noi a avut o persoana pe care a pierdut-o. Sau o va pierde. CUM ati reactionat sau cum veti reactiona?

Răspuns Câştigător
| Archy37 a răspuns:

CUM poti sa reactionezi, aici depinde de cat de sentimentala e persoana data.Eu spre exemplu sunt foarte sensibil si cand s-a stins din viata bunica pe care o iubeam foarte mult am plans mai mult ca oricine din cei prezenti la inmormantare,intr-atit de mult incat nu eram in stare sa o petrec pe ultimul drum pana la cimitir. Sa pierzi o persoana draga este o tragedie pentru mine,cu toate ca cred ca sunt optimist din fire... E foarte greu sa te deprinzi cu gandul ca acea persoana nu mai este, chiar nu-ti vine a crede, ai senzatia ca mai traieste dar nu e acolo cu tine. D-zeu sa-i ierte pe toti cei care nu mai sunt cu noi!

3 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna eu mi-am pierdut bunica din partea tatalui in 2007. Ea locuia cu noi si cand parintii erau la serviciu ea avea grija de mine, era ca o a doua mamica.O iubeam foarte mult chiar daca avea mai multe defecte.Cand am aflat ca a murit eram la bunicii din partea mamei si mi-a cazut telefonul cand am auzit.Am plans foarte mult, ma durea capul ingrozitor, abia puteam sa respir.Si cand am ajuns acasa tot plangeam si cand am vazut-o cum arata(mie imi e frica de morti, sa-i vad)am lesinat si am plans si imi aminteam de momentele frumoase petrecute cu ea.In cazul in care aici sunt persoane care nu si-au pierdut nicio ruda, vreau sa le spun ca nu le doresc asa ceva, niciodata.Numai bine.

| Grimalkin a răspuns:

In 2009 a murit o matusa apropiata din partea mamei. Era singura care ma intelegea si ma sustinea in anumite chestii. Cand am auzit nu mi-a venit sa cred, stiind ca cu o zi inainte fusesem cu ea si cu alti prieteni pe un islaz si facusem gratar. Cand am realizat de fapt am inceput sa plang si tin minte ca mama mi-a dat vreo trei Distonocalmuri si tot nu ma calmam. Tin minte ca in zilele alea am dat de "Chiar daca" a lui Florin Chilian si in mare se potrivea perfect cu ce simteam. Si acum, de fiecare data cand o aud imi dau lacrimile. Sincer nu as vrea sa mai trec prin momente ca alea (duh, cine-ar vrea?!) dar e practic imposibil.

| xXx3оЛуШкАxXx a răspuns:

La inceput suferi, chiar foarte mult dar pe urma timpul vindeca ranile si treci mai departe... Funda.x?