| Loveyourself a întrebat:

Sunt clasa a 12a anul asta si as vrea să-mi caut o facultate. Insa in Franta, sa fie cu predare in engleza si pe un domeniu de medicina. As vrea sa ajung asistenta medicală. Tot ce-am gasit mai ok a fost American University of Paris însă nu are un program decat de psihologie. Restul sunt de management si toate alea. Daca știți mai multe informații despre facultatea asta, sau poate chiar alte facultăți cu predare in engleza in Franta as fi recunoscătoare. Mulțumesc frumos

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu am niciun exemplu dar iti recomand sa o faci in Romania. Diploma e aceeasi, e recunoscuta in strainatate si facultatea e mult, mult mai ieftina, la fel si cheltuielile. Daca banii nu sunt o problema pentru tine, go ahead.
Eu sunt student la medicina la AMG si am de gand sa plec afara dupa ce termin facultatea, procesul nu e complicat deloc, iar facultatile din Romania sunt la nivelul celor de afara, chiar daca taxele nici nu le poti compara.