| StereoLove a întrebat:

Buna tuturor. Sunt impreuna cu un baiat de o luna de zile si tin la el ca la ochii din cap deoarece am luptat mult ca sa fiu impreuna cu el. Il cunosc de mai mult timp dar vorbim cam de la inceput anului acesta. Inainte de Paste am fost impreuna 2 zile si am suferit foarte mult cand ne-am despartit.Stiu ca 2 zile nu inseamna nimic dar imi placea de foarte mult timp de el. Ne-am despartit din cauza unui prieten bun de al lui cu care am fost cu ceva timp in urma(aprox. un an si ceva)pentru ca acesta i-a bagat prostii in cap despre mine, lucruri care nu erau adevarate. In fine, dupa aceea a aflat si mama ca m-am intalnit cu el la o plimbare (ca de in orasul meu se afla totul si daca te duci sa cumperi paine)si eu o minteam ca ma duc sa ma intalnesc cu o prietena de-a mea care se intelegea bine cu el si care ii era cumnata deoarece era impreuna cu fratele sau.Mama s-a suparat si mi-a interzis sa mai umblu cu el(chiar daca eram despartiti), a sunat-o si pe prietena mea si a tipat a facut urat i-a zis sa numai umble cu mine si sa ii zica si lui sa nu se mai apropie de mine. Dupa nu stiu cate luni in care am suferit intr-una am reusit sa ma impac cu el din nou. Mi-a zis ca ii pare rau ca a ascult de prietenul sau si ca dorea sa se impace cu mine, dar daca mama mea a facut urat nu putea sa faca nimic deoarece cadea la mijloc. Acum suntem impreuna de o luna si simt ca numai este ca la inceput, nu imi mai zice asa de des ca ma iubeste se poarta diferit.simt eu! Numai tine poza mea la avatar chiar daca eu o tin, ma mai lasa si cu ochii in soare cand trebuie sa ne intalnim ca in seara asta. mi-a promis ca ne vedem dupa ce se intalneste cu un coleg de clasa de al sau. iar dupa aceea m-a anuntzat ca numai poate ca merge cu prietenul lui. Simt ca numai este ca la inceput, e rece. Nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar intampla daca m-as desparti de el, doar cand ma gandesc la asa ceva ma bufneste plansul. Daca ati citit micul meu romanbig grinhappy Va rog din suflet sa ma ajutaticrying [-o

10 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

Frateeee...cine sta sa citeasca toata asta? Rezumati si voi intamplarile daca vreti sfaturi...

| Leea1234 a răspuns:

Of! mai fata, cand ai sa ai varsta mea ...ai sa-ti dai seama ce inseamna cu adevarat o problema! ce patesti tu acum...sunt copilarii, dar pentru ca si eu am avut candva 15-16 ani si plangeam ca fraiera dupa un alt fraier am sa incerc sa te ajut, macar cu un sfat daca nu pot mai mult.
ce sa-ti spun eu sunt casatorita de ceva ani...si sotul meu ...nu stiu daca mi-a zis de10 ori :te iubesc, ca de pus poza in avatar...(mi-o pun singura)nu astea sunt dovezi ale dragostei! ca, daca iti spune te iubesc, dupa ce-ti arde o palma, iti foloseste la ceva? el trebuie sa te respecte, sa -ti aduca din cand in cand o floare, sa te sune sa-ti spuna noapte buna! sa-i vezi tu sclipirea din ochi atunci cand te priveste.
aaaa si un detaliu important: nu-i arata ca te afecteaza comportamentul lui! prefate indiferenta,,,,, baietii adora sa -ti stie slabiciunile "si daca tu nu insemni pentru el mai nimic, nu va face altceva, decat sa rada de tine in fata amicilor sai!
si daca a inceput sa-ti de-a intalnire, si sa nu vina fara vreun motiv serios...inseamna ca tu = 0 pentru el!
mai bine ii dai du papucii, si iesi cu fruntea sus din relatie, decat sa tii de-a el mai tarziu, si mai mult ca sigur te va trece pe lista lui: am fost si cu asta!
scuze daca am fost prea directa, prea dura, dar e mai bine sa cunosti si o posibila alta fata a baietilor! succes!

| just4fun_8801 a răspuns:

Pe noi ne bufneste rasul draga mea... chiar daca am citit pe ici pe colo cateva randuri am ras de am pocnit (nu puteam sa citesc tot ca abia m-am trezit si inca nu merge bine "placa video"). Halal demonstratie de iubire sa iti zica te iubesc si sa tina poza ta la avatar. Ce vrei sa stea 24/24 cu tine? Lasa omul sa mai faca si altceva sau daca nu cauta altu sa vezi ca in ceva timp gasesti alt harap alb si il iubesti mai tare ca pe astabatting eyelashes

| alinaandrei a răspuns:

Buna... da, l am citit si sincer nu stiu ce sa ti zic.la sfaturi sunt expert dar daca ar fi sa fac eu mai greu dar... uite ce iti propun eu:in primul rand incearca sa discuti deschis cu el.(apropo mama ta stie ca esti cu el acum?)fa l sa isi deschida sufletule in fata ta dar nu il zapaci cu intrebarile oferei ocazia sa vada ca esti ascultat si inteles cxa el este pionul principal in acea discutie. dupa incercati sa va mentineti punctele de vedere unul in fata celuilalt si sa ajungeti la o concluzie impreuna la o solutie cum trebuie sa parcurga relatia voastra si pe ce principii.nu uita cum il inveti asa o sa l ai mereu, dupa nu il mai poti schimba. fa asa si tinem legatura sa vedem prima data ce rezolvi cu asta. pup

| Gise a răspuns:

Se pare ca el nu are aceleasi sentimente fata de tine! Sau poate a intervenit o alta fata in viata luisadsi el zice ca se intalneste cu coleg si de fapt este o EA nu un El... Sper sa nu fie ceea ce cred

| Andra_6586 a răspuns:

Este trista povestea ta...sad ai incercat sa vorbesti cu el si sa i spui ceea ce simti tu acum?happy daca te iubeste va fi sincer... am avut si eu experienta asta.adica mnah.la faza cu raceala...si e atat de urat sentimentul. te ingrijoreaza oarecum... iar intrebarea pe care tio pui tu este "Oare ma mai iubeste?" ceva in genul. vorbeste cu el.si spune'i...stiu din propria experienta unde am gresit.nu fa aceeasi greseala ca si mine

| anne_6845 a răspuns:

Wow...in primul rand nu ii arata k tii asa mult la el chiar daca tii...fii si u mai rece.sigur o sa inteleaga cum te-ai simtit u cand te-a lasat baltastraight face

ceva d genu am patit si eu si am primit sfaturi de la prieteni c sa fac dar nu am ascultatstraight face...am continuat sa ii arat k tin f mult la el si din gelozie k mergea la discoteca etc ne-am despartitsad eu si in ziua de azi tin la el dar ...asta e.parerea mea... faci cum vrei:*

succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vede ca nu gandesti ca un om matur, dar sfatul meu este sa te despartii de el pentru ca el nu te merita pe tine si sa nu-ti deie el primul papuci mai degraba profita de situatia in care esti si dai tu prima papuci ca sa nu cazi de proasta.

| djpacky a răspuns:

Foarte multi se schimba dupa un anumit timp, e chestia de a imresiona pe cineva la inceput, desii sfatu meu e ca daca il iubesti fa tot posibilu sa stai mai mult cu el si impuneti si punctele tale de vedere.cand iubesti, nu exista, prieteni, mama, tata, catzelu, pisica, etc...

| Dulcika_2019 a răspuns:

Draga nu te dispera, nu-ti pot spune ce se intimpli dar mai asteampta, timpul va arata...bafta totul va fi ok!