| ADDA_4343 a întrebat:

Buna tuturor, va rog ajutati-ma chiar azi m-am certat iar cu parintii si nu stiu ce sa mai fac vreau sa plec de acasa, vreau niste sfaturi ceva va roog

Răspuns Câştigător
| Ramonyk_4829 a răspuns:

Adda te rog nu face prostia asta o sa vezi ca totul se va rezolva, dar incearca si tu sa comunici cu ei si poate o sa te inteleaga si ei.Eu sunt certata cu ei de trei zile.

2 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Cu totii trecem prin asemenea situatii. Ceea ce trebuie sa faci este sa te gandesti unde te vei duce daca pleci de acasa.Cand te calmezi si sunt si parintii tai calmi cel mai bun lucru ar fi sa discuti cu ei si sa le spui "oful". Asa puteti ajunge la un punct comun. Comunicarea este solutia in cazul de fata.

O zi buna!

| emima a răspuns:

De ce sa pleci de acasa discuta cu ei atunci cand sunteti toti calmi si spune nemultumirile tale poate te intelege ca na sunt parinti si ei ar trebui sa-ti explice ce nu le convine la tine si sa te schimbi
bafta!