| OneSayence a întrebat:

vreau sa plec de acasa. Nu stiu cat timp, Locuiesc cu parintii si sora mea mai mica. Vreau sa plec la bunica mea, si nu vreau sa puna politia sa ma caute (parintii). Ce sa fac?
Funda. happy

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui varsta ta.
Daca ai peste 18 ani poti pleca fara nici o problema.
Daca ai sub 18 ani ar trebui ca, impreuna cu bunica, sa va intelegeti cu parintii tai, pentru ca acestia sa fie de acord sa locuiesti cu bunica.
Inainte de a face acest pas trebuie sa te gandesti bine daca te poti intretine sau te poate intretine bunica.

| OneSayence explică (pentru Ioandelasal):

Eu voi pleca pana la urma suta la suta.
Am 15 ani si bunica mea e cea mai importanta persoana din viata mea. Mie foarte dor de ea si am decis asta si nu ma voi razgandii, si cred ca bunica e la spital dar nu stiu exact :S XO! Nu mi'au spus parintii, si am intrebat-o pe maicamea si s-a prefacut ca nu stie, desii eu i-am auzit.

| irinuk28 a răspuns:

Păi de ce să pleci de acasă?
Dă-ne un motiv să vedem dacă e unul bun pentru care ar trebui să pleci!

| OneSayence explică (pentru irinuk28):

Pai, nu ma mai inteleg cu ei, ne certam, nu ma mai pot concentra la invatat si imi e dor de bunica mea si cred ca ii s-a intamplat ceva si e la spital.

| Sidonia07 a răspuns:

Stai acasa! e cel mai bun lucru pe care il poti face.