| goldenbullet a întrebat:

Vreau sa plec in Austria la munca, dar parintii nu ma lasa. Ma obliga sa termin liceul. Nu stiu ce sa mai fac. Am incercat sa ii conving dar in zadar. Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Au dreptate.Ai mai multe sanse sa lucrezi acolo sau in alta tara daca termini liceul si iei si bacul.Nu mai vorbesc de o facultate.Nu te hazarda.Sa nu regreti mai tarziu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce crezi ca faci acolo faca o diploma de bac?

| Fatamuntilor a răspuns:

Tu crezi ca acolo sunt cainii cu covrigi in coada?
Termina-ti liceul -ai macar bacul.
Acolo mergi macar la sigur?

| goldenbullet explică (pentru Fatamuntilor):

Da

| sofisis a răspuns (pentru goldenbullet):

Termina-ti liceul si ia-ti BAC-ul. Nici in Austria nu ai sanse de o cariera si de bani fara studii medii macar.
A... daca visul tau e sa culegi fructe, sa servesti mese sau sa faci curatenie in camere de hotel da, lasa-te de scoala si du-te. Dar daca vrei sa faci si tu cat de cat o cariera, sa fii respectat si sa faci si bani... termina-ti naibii liceul ca orice prost e in stare sa il termine si e pacat de el.

| Oana92 a răspuns:

Asculta de ei, termina-ti scoala si ia-ti si bacul! Acum esti tanar si poti lucra aproape orice, dar nu vei putea face asta la nesfarsit. Cu cat ai mai multa scoala cu atat viata ta ar trebui sa fie mai usoara. Nu pierde sansa asta!

| xYumex a răspuns:

Te.as sfatuii sa termini liceul. E o prostie ce vrei sa faci.