| Aleeexa a întrebat:

Voi ce spuneti: sa merg la uman sau la real? Mie imi place foarte mult sa citesc si stiu foarte bine limba franceza, si la engleza ma descurc. Eu as vrea sa merg la uman, dar mama imi spune ca mai bine as merge la real ca mai cautata e matematica, informatica etc... Ce as putea putea sa devin daca merg la uman?

Răspuns Câştigător
| Bogdana a răspuns:

Ai putea deveni avocat, psiholog, traducator, agent turism, jurnalist, procuror.

4 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Te duci unde vrei tu nu unde vrea mama. Tu o sa iti construiesti viata, nu mama ta. Mai ales daca te pricepi cu limbile straine, ai mai multe sanse la uman, decat la real. Nici fizica nici matematica nici biologia nu te ajuta prea mult in viata de zi cu zi, in schimb gramatica da, si e bine cand stii cine a scris cartea aia sau aia, si e ok si sa stii putina psihologie... Calculezi tu rezultatul happy

| lovefan a răspuns:

Buna! Dupa parerea mea, ar trebui sa mergi la uman, daca ai inclinatii spre acest profil si iti place deoarece trebuie sa faci ceea ce iti doresti si crezi ca e bine pentru tine. Insa daca te duci la profil real doar pentru ca matematica este mai cautata, nu ai cum sa reusesti. Daca te straduiesti si muncesti, se castiga foarte bine si la uman. La urma urmei, daca o sa ai un servici, trebuie sa iti si placa ceea ce faci, sa nu faci numai pentru ca ai nevoie de bani happy Incearca sa ii spui mamei tale acest lucru, sunt sigura ca va fi de acord cu tine.

| BoBBy a răspuns:

La real e najpa matematica fizica ...prostiile astea de caci pe ele! daca iti place sa citesti du-te la uman, stiinte sociale... te orientezi tu

| adriana97_5200 a răspuns:

Intreaba-ti inima nu mama