| anonim_4396 a întrebat:

Buna Tuturor! >:
Vroiam sa discut un subiect mai delicat cu voi.
Am nevoie sa ma descarc, si totodata de ajutor.
Bun, sa incepem.
Desi am aproape 13 ani, am avut o viata grea. M-am nascut prematur din cauza unei probleme de tensiune a mamei mele. La 3 ani mi-am spart capul, dar a fost ceva superficial. La 7 ani am alunecat pe nisip, lovindu-ma tare si zgariindu-ma. De atunci, mi s-a pornit scolioza. De la 9 ani port ochelari, la 10 ani am avut primele mele cosuri si a trebuit sa port aparat dentar, dar nu fix. Am inceput sa renunt pe la 11 ani sa port corsetul t. coloana si apartul dentar, asa ca mi s-au agravat. Sunt foarte slaba, de mica nu mancam nimic. Sunt prea timida si prea buna cu cine nu merita, asa ca am suferit mult. Tatal meu a facut niste lucruri de care nu cred ca merita sa fie mandru. Mama mea a suferit si a fost in prag de divort, si asa e si acum. Si eu am suferit pentru ea, acum m-am obisnuit. Deci, scolioza, ochelarii de vedere, cosurile care mi s-au intins, adica am ajuns sa am pe gat, piept si spate, nu doar pe fata (acum folosesc ceva produse si am scapat de cam 75% din ele ), aparatul dentar pe care urmeaza sa il port, sunt slaba, mainile si picioarele imi sunt lungi si slabe, am un mijloc gros, culmea culmilor, am un degetel de la picior cam stramb. laughing si mai am si alte cicatrici, si o cicatrice deasupra ochiului, am trecut printre atatea in viata familiara, nu sunt... bogata, chiar deloc, si nici saraca, dar... meh. Am o viata de tot rahatul, mai ales personala, defectele care stau ca bubele pe mine, totul ma face sa fiu complexata. Voi fi singura pe veci, la cat de 'frumoasa' sunt.Pfiu. M-am descarcat.
Acum, stiti multe despre mine, si imi urasc viata. Ce as putea face?
Mersi ca ati citit tot.

Răspuns Câştigător
| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Ti-as zice sa treci peste, incearca sa nu te mai simti asa si sa te gandesti la viitor (pozitiv vorbind) In plus la varsta asta ar trebui sa iesi pe afara cu prietenele si alte chestii d-ale fetelor. Sigur (ca majoritatea lumii) iti vei gasi pe cineva pe viitor care sa te faca fericita. Bafta in continuare! happy

| anonim_4396 explică (pentru RandomQuestionsAndAnswers):

Multumesc mult. Bafta si tie. happy

14 răspunsuri:
| Teardrop a răspuns:

Ce-i aşa greu la viaţa ta?
Înafară de scolioză şi de problemele părinţilor, nu văd nimic greu.

| anonim_4396 explică (pentru Teardrop):

De fapt e putin mai greu, dar, am incercat sa scriu intrebarea de pe telefon si mi s-a descarcat dintr-o data si nu am mai putut trimite. Acum am scris mai repede si am trecut direct la subiect.

| Teardrop a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot nu văd nimic greu. Doar o explozie de hormoni.

| anonim_4396 explică (pentru Teardrop):

Okay.

| konon a răspuns:

Simplu... sfoara te va ajuta..Glumeam, nu trebui sa iti pese de parerea lumi si va merge totul ok.

| anonim_4396 explică (pentru konon):

Mersi, mersi. Si m-am speriat putin cu faza cu 'sfoara'. laughing

| konon a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa-mi fbul :* laughing

| anonim_4396 explică (pentru konon):

Aoleu. rolling on the floor).

| anonim_4396 explică (pentru konon):

4 ani intre noi si tu imi ceri fb-ul? rolling on the floor) smug :3 Glumesc, glumesc.

| konon a răspuns (pentru anonim_4396):

Eram curios cum arati big grin laughing deci mi-l dai?

| anonim_4396 explică (pentru konon):

Ok, ok.

| konon a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da-l laughing

| anonim_4396 explică (pentru konon):

L-am dat la privat. laughing)