| Lalysuka a întrebat:

Va mai deranjez cu o intrebare, deci azi la mate am dat un test si a fost greut si nu cred ca iau mai mult de 4 si asta e prima mea nota mica dar nu o pune in catalog, dar totusi... cum sa fac sa nu imi mai pese ce cred ceilalti despre mine cand iau note mici? Si cum sa trec peste asta, repet e prima mea nota mica. Va mai spun ca sunt intr-a 7

Răspuns Câştigător
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Pai trebuie sa INVETI sa nu-ti mai pese. chiar daca tu esti constienta de chestia asta te simti ca si cum ar trebui sa te intereseze totusi ce zic ceilalti. trebuie sa ignori ce zic cei din jurul tau, pentru ca ei nu stiu exact ce s-a intamplat cu tine... poate ai avut o zi mai proasta, poate ai avut un lapsus sau pur si simplu nu ai invatat. nu e capat de lume, insa stiu cum te simti. in clasa a 5-a eu am luat un 6 la geografie si era prima mea nota mica, intre 10 si 9, iar profa a trecut nota in catalog si mi-a stricat toata media. atunci nu puteam sa concep ideea de nota mica. dar am trecut peste asta si am ignorat ceea ce mi-au spus colegii, care desigur ca au inceput sa comenteze. pur si simplu imi astupam urechile ( chiar daca nu la propriu) si-mi vedeam de treaba mea. asta trebuie sa faci si tu. sa te conformezi cu ideea de nota 4 ( in cazul in care asta este nota de la test ). asta nu inseamna ca tu esti de 4, ci doar ca ai avut o zi nu tocmai la locul ei. este totusi bine in cazul tau ca nu ti-o trece, pentru ca daca o facea trebuia sa gasesti o cale sa-i spui mamei tale asta fara sa se supere.winking

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pur si simplu nu-i baga in seamawinking daca vad ca ii ignori te vor lasa in pace.

| Floreenofficial a răspuns:

Daca nu iti va pasa tie nu le va pasa nici celorlalti.Chiar daca vei fi afectata nu trebuie sa lasi sa se vada pe fata ta.Trebuie sa iti ascunzi adevaratele sentimente, sa ii induci in eroare.Bafta! :*

| addyy a răspuns:

Lalysuka, daca asta e prima ta nota mica e ceva, nu trebuie sa uiti asta si nici restul.Sunt sigura ca ceilalti, oricat de mici ar fi, pot intelege ca esti un copil destul de bun. Si daca tu ai lauat o nota mica, ceilati sub nivelul tau cum sunt?
Nu prea le pasa de obicei, e ceva normal pentru ei sa mai aiba si astfel de note. Ori cui i se poate intampla din orice cauza.
In mod clar, asa ceva nu trebuie sa te afecteze, e total lipsita de imprtanta parerea altora pentru tine si daca exista nici sa nu te gandesti macar sa o iei in sema.Nu merita, doar munceste in continuare si efostuile iti vor fi rasplatite. happy :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa sex cu ceilalti

| Loricik_6908 a răspuns:

Pai nu au de ce sa rada daca e prima ta nota mica.In plus, nu cred ca ai tai colegi sunt ai naiba de destepti.Deci nu iti mai face griji.