| Varsson a întrebat:

Deci, acum cateva zile la mate am luat vreo 6-7 elevi note mai mici, pentru ca vorbeam (da, eram mai neatenti). Tot ameninta ca la prima abatere le pune in catalog. Are voie sa puna note in catalog din acest motiv? Sau sunt amenintari? Eu nu cred o iota. Apropo, nu la purtare, in catalog la Matematica

Răspuns Câştigător
| RaraSeeDY a răspuns:

Deci daca vorbesti sau esti neatent nu are dreptul sa iti dea nota decat doar daca te asculta... Atunci te asculta si iti da o nota pe ce sti!

Daca e, pentru neatentie si vorba se scade nota la purtare sau se pune absentawinking

Mult norocwinking

Sper ca te-am lamuritwinking FUNDAwinking

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca profesorul dorea sa te pedepseasca, te asculta in momentul acela si te altoia. Are acest drept! Faptul ca nu a facut-o, inseamna ca nu si-a pus capul cu prostioarele voastre.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Profesorul e specialist în materia lui, și oricând te poate asculta, ca să-ți dovedească că ești paralel cu matematica. Nu intra în conflicte cu el, fiindcă nu îl vei putea intimida. Mai bine, încearcă să îl împaci, să ai o atitudine corespunzătoare la ore, și demonstrează-i că s-a înșelat în privința ta. Că poți fi un copil bun. Și conștiincios. În caz contrar, când vede că radiezi de fericire, la ora sa, te ascultă din lecția de zi, îți poate pune întrebări și din lecțiile precedente și te-ai ars. Nu sunt amenințări, sunt doar atenționări. : ))
Da, le poate trece în catalog, notele sunt de la 1 până la 10. Mai bine, alege să-ți ceri scuze și dă-ți interesul la ore.

| Laariss a răspuns:

Numai daca te asculta din ce preda si tu nu sti atunci poate sa iti treaca altfel nu.

| DanTe125 a răspuns:

Da, un profesor poate sa-ti treaca orice nota in catalog. Adica nu din placerea lui. De ex. ca la noi. la ora de franceza am facut galagie si care au facuat calagie i-a ascultat si le-a trecut nota. sau le dadea direct 3 pentru galagie si neasteptarea profesorului in liniste sau la locuri. Deci da, are voie. Astai Romania straight face