| andreea1913 a întrebat:

va rog ajutati-ma.
Compunere cu o intamplare fericita, si una din temele astea: O partida de pescuit, ratacit in padure, o aventura stiintifico-fantastica.

Răspuns Câştigător
| Fridăm a răspuns:

Îţi pot da o idee pe care să o dezvolţi. La pescuit- te'ai dus cu mai mulţi prieteni şi tu ai prins cel mai mare peşte. Rătăcit în pădure - când credeai că totul s-a sfârşit şi vei rămâne acolo, cineva te'a găsit şi s-a terminat cu bine. O aventură SF - ai inventat o maşină a timpului, te'ai dus în viitor şi te'ai întâlnit pe tine, ai văzut cum vei fii când vei fi mare. Dacă nu îţi plac, mă pot gândi şi la altceva, astea mi'au venit în minte pe moment...Baftă!

1 răspuns:
| Pysykutzza a răspuns:

Pai o compunere cu final feriit ar fi la O partida de pescuit poti lu-a basmul Pestisorul de Aur sau la Ratacit in Padure Hansel si Gretel si poti tu dezvolta putin actiunea sa mai introduci personaje sa dezvolti actiunea. Nu ai spus ce clasa esti si nu stiu ce asteptari au profesori de la tine. Sper ca ti-am fost de ajutor.