| Tiffany_4986 a întrebat:

va rog ajutati-ma. M'am inchis in mine si sunt foarte deprimata. Iubesc un baiat cum nu am mai iubit pana acum. El ma considera dulce si frumoasa dar nu stiu daca vrea o relatie care sa fie mai decat o prietenie.Plang noaptea si nu pot dormi, ma gandesc numai la el, plsss sugestii cum pot scapa de depresie si cum ii pot spune ca il iubesc. Fundita iar la restul voturi happy

Răspuns Câştigător
| johnyjohny a răspuns:

Incerca sa vorbesti mai mult cu el sa vada ca iti pasa. sa nu creada ca vrei sa fiti doar prieteni happy

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Static a răspuns:

Pai draga, in primul rand cati ani ai tu? Daca esti mica iar el mai mare nu aveti sanse, insa daca ai de la 14 ani in colo, iar el un pic mai mare e n-regula. Deeci tu il iubesti la el iar el nu stie?! Saraca de tine. Dar de ce plangi dupa el?! Nu mai fa asta! E total aiurea, el nici macar nu stie, u plangi degeaba, nici macar nu i-ai spus si cum ai vreA sa stie ca il placi?! Mai bine spune-i sau da-i de inteles dupa aia vezi ce zice si dupia daca refuza poti sa plangi. Insa nu ar trebui sa o faci! Sunt destui baieti pe lumea asta si mult mai draguti. Asa ca bafta si primesc funda? big grin

| InsaneDoll a răspuns:

Deci bun, uh il iubesti si plangi pentru el, dar nu sunteti impreunathinking
Ai putea sa vb cu mama ta, ea stie cel mai bine ce trebuie sa faci[este singura persoana cu care poti vb deschis despre orice problema!], nu te feri de ea chiar daca uneori nu are dreptatewinkingGandeste-te ca poate si mama ta a trecut candva prin ce treci uh acum.

| ioandreii a răspuns:

Pai cat te gandesti mai mult si actionezi mai putin, dispare spontanietatea si te inchizi in tine, te blochezi cand il vezi, cel mai simplu ia-ti inima in dinti cauta un motiv sa iesiti impreuna sa te apropii de el si sa vorbesti sincer si deschis cu el. Apoi in functie de ce iese vezi ce faci mai departe.
Sunt multe aspecte care trebuiesc luate in seama, de cand va cunoasteti el e cu cineva a mai avut pe cineva e cuminte timid indraznet, unde va intalniti sau cum discutati...
daca vrei mai multe ideii despre cum sa te comporti si cum sa lamuristi lucrurile putem discuta.

| KydutzaKyda a răspuns:

E destul de greu pentru ca tu nu stii ce simte el cu adevarat

Incearca sa vorbesti cu el, sa afli cat mai multe cu alte cuvinte incearca sa te apropi de el. Nu-l ignora si nu il lasa pe el pentru prietenii tai. Daca esti sigura de ceea ce simte el pentru tine poti sa-i spui ca il iubestiwinking