| Sentimentedadada a întrebat:

Vorbesc cu un baiat din martie si acum este iulie pe facebook ne intelegem super el imi spune te iubesc te plac esti frumoasa etc. dar nu vrea sa vorbesca cu mine faca in fata decat daca il strig eu si mi-am luat inima in dinti si il strig cand il vad si cred ca ii place sa vorbeasca cu mine! nu inteleg vrea sau nu vrea sa fie cu mine intr-o relatie?! ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| NatyAriana a răspuns:

Eu cred ca vrea dar ii este rusine sau frica... De data asta fa tu priml pas, incearca sa vorbesti cu el si in afara facebook-ului! Cand iesiti pe afara discutati mai mult subiecte lejere, iar cand o sa vada ca se intelege cu tine si ca nu-i mai este rusine atunci poate o sa te intrebe daca vreti sa fiti impreuna. Sau atunci cand vezi ca va intelegeti bine si el te baga in seama fara sa-l strigi tu poti sa-l intrebi!
Si fetele pot sa faca primul pas!
Bafta!

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ne întrebi pe noi? Nu zic să întrebi chiar sursa, dar lucrurile astea se simt, fiindcă în momentul respectiv, îți vorbește inima.
Faptul că doar tu ești cea care ia inițiativa, e un semn al nepăsării, venit din partea lui. S-ar putea ca el să îți accepte prezența, doar din politețe.
Tu, dacă ești îndrăgostită, și vezi totul în culori roz, e normal să "crezi" că îi face plăcere să comunicați. Dar asta nu-ți confirmă cu nimic faptul că te iubește!
E posibil, ca el să vadă în tine doar o cucerire, o iubire virtuală (cine știe câte astfel de "iubiri" o mai avea!), pe care nu vrea s-o amestece cu realitatea.
Poate își dorește, ca totul să se rezume doar la stadiul acesta. Atitudinea lui, tind să cred că asta transmite...

| jamal000 a răspuns:

Poate ca este mai retinut, dar spune-i direct pe facebook ca vrei sa iesi cu el in parc sau la un suc.

| Sonic2070 a răspuns:

El poate e mai timid cand e vorba sa vorbeasca fata in fata, incearca sa vorbesti cu el pe facebook si sa va dati o intalnire, iesiti la un suc, si atunci tu sa deschizi subiectu' asta.
BAfta