| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy

Va rog cititi to chiar am nevoie de ajutor :

Aseara de Revelion, au fost la noi niste prieteni la noi acasa.Sunt foarte buni prieteni cu parintii mei si chiar si eu ma inteleg foarte bine cu ei.Au un baiat de 12 si unul de 5 ani [eu am 12-povestea este despre cel mic] si este foarte adorabil dar aseara nu stiu ce a fost cu mine, am luat-o razna. L-am lasat pe laptop si la un momentdat l-am rugat sa mi-l dea si mie putin si nu a vrut si mi-au venit nervii, i l-am luat din mana si a inceput sa planga. Apoi cand parintii lui l-au vazut ca plange l-au intrebat pe fratele lui ce i-a facut si apoi am zis ca eu i-am luat laptop-ul si mama mi-a zis de ce.Si eu atunci am inceput sa plang pentru ca este nedrept[mentionez cand sunt singura acasa cu fratele meu[20 ani] eu sunt mai rasfatata, dar nu se fac diferente intre noi]. Si mai era si verisoara mea [30 si ceva de ani] si cu prietenul ei si cand m-au vazut toti ca plang au venit la mine si bla bla bla.Primul a venit tata si daca sta cineva pe capul meu eu nu o sa ma linistesc niciodata.In fine pana la urma am terminat cu plansul si eu si el. Apoi am iesit sa mancam si mi s-a parut ca mama lui se uita urat la mine [mie dupa ce fac ceva asa mi se pare acum nu stiu daca a fost adevarat] si intre timp i-am spus lui tata ca el e vinovat ca nu m-a lasat in pace.Si mama baietelului a spus ca de ce nu ii dau una lui tati[copiii ei sunt tinuti mai din scurt si eu nu sunt dar stiu unde mi-e limita] si asta a fost.La final mi-am cerut scuze de la el dar nu in fata parintilor.

- Credeti ca sunt suparati pe mine?
- Le-am stricat Revelionul?
- Spuneti-mi ceva care sa ma linisteasca pentru ca imi pare asa rau sad.

Mersi :* Multa sanatate si un an nou mai bun :*

3 răspunsuri:
| Pufffx a răspuns:

Oi fii tu rasfatata dar nu mai plange din oricehappy ai 12 ani nu 5 ani.De stricat revelionu nu le-ai stricat ca nu ai plans toata noapte ca sa nu poata sa se distrezehappy

| ladypink1 a răspuns (pentru Pufffx):

Nu sunt rasfatata,nu imi cumpar un telefon pe luna,NU stau in pufwinkingSunt rasfatata pentru ca sunt cea mai mica din familie, oricum fratele meu nu are nevoie de rasfa, si oricum nu se face diferenta.Si nimeni nu este perfect, asta e defectul meu, plang.Dar, mersi de sfat :*

| Pufffx a răspuns:

Nu inseamna ca esti rasfatata daca iti iei un telefon pe luna sau ceva de genu.O sa iti dai seama cand o sa mai cresti ca daca plangi uneori nu rezolvi nimichappy si cand o sa ai o problema adevarat (lucruri mai grave [deces, se imbolnaveste cineva]) atunci ce faci te omori?kiss