| anonim_4396 a întrebat:

Buna,va rog mult un sfat. Iubesc un baiat de 19 ani si eu am 13. El pe mine tot ma iubeste, imi propune intilnire, nu stiu cum sa procedez. nu doresc ca matusa mea sa afle ca mamica mea e peste hotare si nu are cine ma sfatui.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inca nu stii ce este iubirea la varsta ta.Asta este rezultatul cand unii parinti isi lasa odraslele in grija altora.Pentru a avea un trai mai bun.El nu te iubeste. Vrea alte chestii. Apoi iti da papucii. Spune-i sa te lase in pace. Poate avea necazuri cu politia daca afla matusa si il reclama.Esti minora si fara minte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce vrei sa il bagi la puscarie pe baiat?

| stark47 a răspuns:

Tu inca esti prea tanara in a avea relatii cu persoane mature.
te inteleg ca esti atrasa fizic de el, insa ce alte calitati mai poti enumera?! recunoaste ca te- atras doar pentru ca e mai mare si ca nu e ca si copii de varsta ta.inca nu ai varsta necesara sa intretii o relatie, cel putin o astfel de relatie.acum nu pot sa stiu cum esti tu, poate ai mai avut relatii cu tineri de varsta ta, insa nu se poate compara gramul de experienta pe care crezi ca il ai intr-o relatie cu un baiat matur.stai in banca ta momentan, cred ca asta e si sfatul care l-ai primi si de la ai tai.
de fapt, sfatul asta il primesti de la oricine cu o putina valoare morala sau etica.

| SpeșălGirl a răspuns:

Probabil ca nu o sa ma asculti, dar eu tot iti zic.Singurul sfat, pe care ar putea sa ti-l dea cineva, ar fi acela de a te desparti de acest individ.Nu mai fi naiva, gandeste-te logic, este cu 6 ani mai mare ca tine.Sunt atatea fete, de ce ar alege-o pe una de 13 ani? Te invita la intalniri, sa se apropie de tine si sa faceti sex.Asta este tot ce vrea.Stiu,iubirea nu are varsta, dar in cazul de fata, aceasta vorba nu se aplica.

| supermenka a răspuns (pentru SpeșălGirl):

Eu de la inceput i-am spus de asa ceva.El mi-a spus ca sunt mucuta lui si ca ma va proteja da nu ma va pune in pat si deam mai departe. Eu niciodata nu-mi voi strica cariera din cauza lui dar il iubesc nespus de mult.

| Cristi_Steel_1998 a răspuns:

Mai bine te desparti de el decat sa se ajunga la niste complicatii...(sex, sa ramai gravida etc.)