| Dary1Alien a întrebat:

Buna!
Va rog sa aveti rabdare sa cititi tot si sa intelegeti.

Desi au trecut 3, respectiv 2 ani de cand am avut 2 cosmaruri legate intre ele, inca le retin perfect si efectiv, daca inchid ochii, vad totul exact asa cum era.
Am un frate mai mic decat mine cu 3 ani si nu ne intelegem foarte bine si este personajul,, negativ" al cosmarurilor.

Primul cosmar l-am avut toamna, cand eram intr-a 5-a. Eram in bucatarie si m-am dus in balcon (balconul este lung, iar fereastra de la sufragerie practic da in balcon), iar fratele meu m-a incuiat acolo. Cat timp il vedeam plecand din bucatarie, dintr-o data vad aparand inca unul in sufragerie. Stiti sentimentul ala cand in vis stiti ceva sigur? Ei bine, eu stiam ca cel care a aparut in sufragerie nu era fratele meu, stiam ca este demonul cu aspectul sau. Acela râdea de mine in hohote, cu gura larg deschisa. Fratele meu s-a pus langa el si chicotea. I-am facut semn sa se uite si orivea de parca nu era nimic acolo. Dupa asta dintr-o data vedeam in fata o foaie mov si mainile mele cu un creion care au desenat o incapere : o usa in mijloc, in fata careia se afla o canapea, in coltul din stanga o lampa, iar in cel din dreapta un fotoliu. Apoi mainile au disparut si a aparut un cuplu care i-a zis unul om,, Da, o cumparam" (referindu-se la o casa). Apoi acel om care practic era,, vanzatorul" a zis :,, Dar stati, nu ati vazut inca totul" si a tras de o funie dupa care toti au aparut in iad.

Iar cel de-al 2-lea cosmar a fost in primavara, cand eram intr-a 6-a. Incepea astfel: erau mainile mele care jucau un joc pe telefon. La sfarsitul nivelului am primit o chestie care semana cu un y dar mai curbat. Dintr-o data am aparut in baie cu fratele meu si 2 persoane. Toti aveam o chestie din aia si cineva a zis ca daca le unim formam un portal spre lumea cealalta. Eu m-am enervat si am aruncat,, chestia" pe care a luat-o una dintre persoane si alaturi de ceilalti le-au unit. Cand am vrut sa ies, a aparut un portal mic (cam cat un cap) in care am dat cu piciorul. Am iesit si vedeam in sufragerie pe cineva stand pe coltul canapelei in intuneric. M-am apropiat si iar am avut senzatia aia cand stiam ca de fapt era demonul cu infatisarea fratelui meu. I-am zis ca el nu e fratele meu si s-a intors cu fata incepand sa rada de mine (de data asta mai copios si cu un ranjet mult mai larg si infricosator) si l-am apucat de gat incercand sa-l omor oarecum.

Ideea e ca acum am un fel de,, fobie", oarecum. In sensul ca daca cineva doar inchide usa in balcon ma sprii foarte tare.
Stiti cumva ce semnifica aceste cosmaruri?

1 răspuns:
| devilshelp a răspuns:

Sunt doar vise, nu se intampla nimic. Si mie mi s-a intamplat sa se continuie un vis sau sa fie despre acelasi lucru. Aminteste-ti ca e doar imaginatia ta happy