| oareux a întrebat:

Deci.De la un timp am cosmaruri seara. Seara de seara cate 1-2 cosmaruri.straight face
devine enevant pentru ca ma trezesc foarte speriata, tremur toata si imi e frica sa ma culc inapoi sa nu visez urat iar. Si incerc sa imi iau gandul de la cosmar sa ma gandesc la altceva ca sa nu imi mai fie asa frica, dar pur si simplu nu pot sad ma gandesc la ceva si paralel cu gandurile astea sunt imagini din cosmar, nu pot sa ii spun lu` mama ca mai mult ma sperie zice sa ma duc la preot sa nu fie ceva rau (am avut un cosmar si cu asta) pff... uitati niste cosmaruri. Ieri seara am visat ca eram intr-o scoala bantuita, parasita si eram eleva de serviciu la mansarda, si stateam pe un scaun in capatul unui coridor lung intunecat, in celalalt capat apare un omulet mic negru cu ochii albi care venea spre mine si un moment nu am fost atenta si a aparut in spatele meu. Cu o seara inainte de asta am visat ca eram in parc si era un criminal care a omorat un om si ma urmarea pe mine. In seara asta am visat prima oara ca o mama si-a blestemat copilul si a murit si a zis "Sper sa nu fi murit din pahar" (ce dreq inseamna asta) da stiam ca se referea ca spera sa nu fi murit din cauza ei si mi-a aratat poze cu el. Arata groaznic :-ss. Cand am adormit inapoi am visat ca mama a zis ca sunt posedata si ca sunt fantome in casa:-ss. of ce sa fac? si de ce visez urat?crying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu aveam cosmaruri. Si stii care era cauza? Faptul ca nu eram destul de obosita cand ma culcam. Acuma am inceput sa fac mai mult efort fizic in timpul zile, si sunt ok. Poti sa iesi afara sa alergi seara, sau sa faci exercitii fizice. Sper ca te'am ajutat =]

6 răspunsuri:
| fCD a răspuns:

Mdea. oh go onoh go on. parerea mea e ca daca filemele de groaza te sperie lasa'te da' si eu am cosmaruri si ink ma uit laughing

[aia era o paranteza]
Invata crezul si spunel dupa Tatal Nostru inainte de culcare si gandeste-te. nu stiu happy. mie cand mi-e frica ma gandesc la una din fetele care le plac laughing

Peace happy

| SicBru a răspuns:

Se poate ca si u sa te uiti la prea multe filme de groaza seara si asta poate sati cauzeze cosmarurile, sau poate nu ai casa sfintita. intreab-o pe mama ta daca este sfinta casa si daca nu chemati un preot sa va sfinteasca casa. si seara incearca sa iti iei telefonul sa adormi pe muzica. da sa nu fie rock, sa fie muzica mai linistita si incearca sa nu te gandesti la nimic cand asculti muzica.

sper ca te ajutahee hee succestongue

| peaRls a răspuns:

Buna.am sa incerc sa iti raspund la toate intrebarile tale.in prinul rand visele sunt o reflexie a ceea ce s-a intamplat candva s.au care se va intampla. ele sunt si o oglinda a mintii noastre care ne arata ceva ce ne dorim cu ardoare s.au de care ne e frica.in cazul tau aceste vise pe care le ai sunt un fel de a spune ca ceva te framanta s.au esti ingrijorata, preocupata de ceva s.au de cineva.si eu am fost in situatii similare cu tine de exemplu inaintea unui examen, unei intalniri cu cineva special, etc. dar aceste vise pot fi doar o atentioanare a ceea ce se va intampla.de ex:tu visezi pe cineva dar nu i vezi chipul care (dau ex tau cu bebelusul)poate fi in pericol, etc. a doua zi poti sa te astepti ca cineva apropiat sa pateasca ceva sau sa se int ceva.mama mereu cand viseaza ceva urat asta se va intampla...intotdeauna.nu vreau sa te sperii.mai informeazate despre aceste vise pe care le ai si de pe net.mult succes si nu uita toate lumea are cosmaruri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa te duci la un psiholog ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil din cauza ca te uiti la filme de groaza sau la chestii cu fantome. si mie mi-s-a intamplat asta dar nu m-am m-ai uitat la filme de groaza si nu am mai visat asa ceva. asta iti recomand si tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi din cauza ca mananci seara, inainte sa dormi.