| mari25 a întrebat:

Buna va rog sa imi spuneti si mie daca stiti cumva se poate sa imi scot dosarul de la liceul unde am dat bacul si sa dau il alt liceu din acelasi oras?

2 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Buna! Pai daca ai dat bacul de ce trebuie sa duci doasarul la alt liceu? Daca totusi vrei sa il iei mergi la secretariat si intreaba ce poti face in acest caz.Acolo vei primi raspunsul cel mai sigur.O zi buna!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Mergi intai la liceul unde vrei sa-ti bagi dosarul. Daca este de acelasi,,nivel,, sau sub-si au locuri libere, s-ar putea sa ti-l admita.Dar daca e pe o,, treapta,, superioara fata de cel la care ai dosarul, nu-ti va fi admis.Dosarul ti se elibereaza la cerere, obligatoriu, dar depinde de liceul la care vrei sa-l transferi.Asta o poate face doar unul dintre parinti sau tutorele legal.Prima data asigura-te ca-ti va fi primit. Daca-l retragi si nu-ti va fi admis in alta parte, risti sa ramai pe dinafara, pentru ca se poate ocupa locul unde l-ai avut.