| euAdelina a întrebat:

Va rog sa raspundeti in seara aceasta!
Maine ma intalnesc cu un baiat, nu sunt genul de fata care se saruta si se tine de mana si toate cele de la prima intalnire, el nu prea e genul meu, adica glumele lui nu ma prea fac sa rad, nu e hotarat ahege cee e cel mai usor nu ce e si dragut, nu e prea copilaros cum imi place mie, sa imi puna porecle ciudate sa ma enerveze cu chestii gen, ciufulitul parului sau alte chestii. La insistentele lui ma voi intalni dar urasc sa ma plictisesc langa o persoana si cred ca asa se va intampla, vreau sa imi dati cat mai multe optiuni din care sa aleg ce sa fac cu el, fara: suc, prajitura, film, nu sunt genul, desi sunt mare prefer o plimbare prin parc si exemplu sa cumpar ceva, seminte sau ceva pe care sa ne amuzam, sa mancam impreuna, deci dati-mi idei de ca sa cumpar, ce sa povestesc cum sa fac intalnirea sa nu fie o pierdere de timp pentru mine.

Răspuns Câştigător
| Funions a răspuns:

Buna! Eu zic sa nu mai accepti intalnirile de compromis! Daca spui ca ai acceptat dupa insistente, inseamna ca tie chiar nu iti face nici o placere s ate vezi cu acest baiat, asta inseamna ca iti irosesti timp pretios pe care il poti folosi in scopuri utile si care te fac fericita. Explica-i si lui de ce ai acceptat si sa nu mai insiste alta data. Ii vei face rau si lui si iti vei face si tie rau, ceea ce nu e ok. Doar un sfat! Mult succes!

1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

Daca nu-ti place deloc deloc nu te intalni cu el! Nu merita sa ii dai lui sperante false (ca s-ar purtea sa se intoarca roata si sa patesti si tu la fel) si nu merita sa iti pierzi timpul. Sigur o sa fie plictiseala si exista riscul sa te alegi cu un "stalker", un disperat pentru el ca sigur intepreteaza acceptul tau de a iesi la intalnire cu el ca pe o dovada a faptului ca si tu il placi... Spune-i ca a intervenit ceva si nu poti iesi cu el. Sau daca poti fii sincera, spune-i ca pare un tip ok, dar nu e genul tau si nu sunteti compatibili asa ca nu are rost sa va pierdeti amandoi timpul iesind la o intalnire care nu va duce nicaieri.