| aanonimm a întrebat:

Voi ati avut momente in care va simtiti super naspa simti ca nu are nici un rost viata.straight facela scoala e la fel.:< prietena mea nu mai are timp de mine.Acasa la fel stau singura in camera si incep asa sa plang. Este rau sa treci prin asa momente de una singura nu stiu cum ma pot consola. Mi-e frica sa nu fac ceva de care am sa regret.prieten n-am chiar daca mi-as dori. Nu stiu ce se intampla de cateva zile tot in starea asta o tin. Craiova e un oras frumos dar nu pot iesi de una singura.cryingsunt asa de trista. Ma simt singura in lume nu am chiar pa nimeni in afar de familie.La scoala ca in fiecare clasa sau format grupulete.rolling eyesscuzati-ma daca vam deranjat invrun fel sau altul dar te simti mult mai bine cand vorbesti cu cineva(si aceste este un fel de comunicare). poate nu ma intelegeti dar.

Răspuns Câştigător
| asdgfhresry a răspuns:

Hei! Eu te inteleg complet. Am trecut si eu prin asta.

In primul rand, nu te baza pe o singura prietena. Incearca sa te porti frumos cu toti, sa ii faci pe toti sa se simta bine alaturi de tine. Poarta o conversatie.
In al2lea rand stai linisita. E normal sa nu ai prieten. Nici eu nu am. Dar bucurate cu ceea ce ai. Si incearca sa iti zic de genu "la ce imi trebuie prieten? am tot timpul pentru asa ceva". E mai bine ca acum poti sa te concentrezi la scoala mai bine. Eu de bunavoie si nesilita de nimeni am citit intr-o zi 2 carti. Una seara si una la 1 noaptea. Ma plictiseam.

In al3lea rand: Nu conteaza daca nu ai cu cine sa iesi. Puneti castile in urechi, si du-te sa te plimbi pe undeva pe unde nu sunt multi oameni. Pe undeva unde e linistit. Daca te plictisesti iti recomand sa ascult melodia Blaxy girls - Sar. Asculta melodii ce crezi ca te caracterizeaza. Sau cand te plimbi poti vorbi cu cineva la telefon.

Fa tot ce poti! cu tot ce ai. Sa nu iti para rau de nimic.

3 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Http://www.TPU.ro/useri?s=craiova&o=rank
Aici gasesti toti utilizatori care sunt din craiova, poate gasesti pe cineva cunoscut sau poti lega altele.Hai nu mai fii trista, ca nu-i capat de lume, nu te afunda singura si iesi din casa, du-te la bunici sau rude apropiate tie, verisori, nepoti, chiar nu esti singura.Mama ta te poate ajuta, ii poti cere un sfat si cu ocazia asta va dezvoltati mai mult increderea una in cealalta.Nimeni mai bine ca ea nu va stii sa te linisteasca sau tatal tau. Jucati-va carti, orice activitate sa te faca fericita.Eu ma jucam tomanap cu tatal si cu sora mea, presupun ca stii jocul.Asa de bine ne distram...

| Mada a răspuns:

Stiu cum e dar... incer ca trec peste. Poate ar trebui sa uiti cateva zile si sa ai grija de tine. Fa lucruri spontane, suna`ti prietenii invita`i undeva poate iti vine cheful de viata. Si mie mi se intampla. Dar ma consolez spunandu`mi ca vor fi si zile mai bune.
E intr-adevar aiurea mai ales cand esti sigura pentru ca nu are ce sa-ti distraga atentia, sa te faca sa uiti.
sad. Eu una te inteleg, ba chiar as vrea sa fie si cineva care sa ma inteleaga pe mine.

| CassandraCass a răspuns:

Si eu tot prin asta am trecut dar n-am gasit raspuns.
In plus, raspunsul lui Andreutsa e foarte bun.