| NyCoLeTaaa a întrebat:

voi ce meserie ati alege intre doctorita/asistenta medicala sau educatoare? pls, cat mai multe raspunsuri. skz de categorie

1 răspuns:
| 勒兹万 a răspuns:

Pai trebuie sa te axezi pe ce iti place mai mult,dar si salariul conteaza evident,daca ar fi sa aleg as alege educatoare(sunt baiat, dar zic asa ca raspuns) deoarece e o placere sa lucrezi cu copii iar ca medic/asistent ai parte de lucruri nu tocmai placute, cel mai frumos e sa ai grija de copii si sa vezi cum cresc