| anonim_4396 a întrebat:

Buna voi ce parere aveti despre o categorie doar pentru teme ca, chiar daca TPU nu rezolva temele sunt multe intrebari legate de teme si daca cineva ar vrea sa isi etalze cunostintele ar pute sa raspunda la intrebarile de la categoaria aceea?!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

ξwξ are dreptate, insa nu ma pot astepta la romani, decat la foarte putini, sa scrie raspunsuri foarte lungi incat sa faca utilizatorul respectiv, adica cel care a pus intrebarea sa inteleaga.
Maxim sa-i rezolve problema, si asta pentru funda sau doar sa arate ca este destept. E adevarat ca ar fi buna o asemenea optiune, insa asa nimeni nu s-ar mai chinuii sa invete si ar intra pe TPU sa rezolve temele. Astfel toate generatiile ar iesii proaste, nu am avea un serviciu bun, si asta o sa ne-o facem chiar cu mana noastra, nu putem da vina pe altcineva, pentru ca noi am facut acea categoriewinking

| anonim_4396 explică (pentru MenInShadow):

Sa stii ca ai dreptate si nu m-am gandit la acest aspect asa ca ai funda!

| MenInShadow a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumeschappy

8 răspunsuri:
| yhsay a răspuns:

Eu nu sunt de acord. Cat am fost in scoala ma descurcam singura sau cautam prin carti. Daca nu stiam sa fac, nu faceam si intrebam colegii a doua zi. Eu nu incurajez rezolvarea temelor pe site-uri happy

| Eveeee a răspuns:

Pai ew zic ca ar fi ff bine daca ar exista o categorie de genul asta deoarece cei care au probleme cu diferite materii pot cere ajutorul tuturor si aceia nu iar face temele ci lear explica si iar ajuta sa invetze mai bine mai alex ca ew stiu sa explki f bine si invat bine :d [multi au spus si am ajutat multe pers. mai ales pe colegii meiwinking] ce ar fi sa organizam o petitie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rolul temelor este acela de a fixa mai bine anumite informatii.Nu ii ajuta cu nimic daca le dam mura-n gura,ba din contra,ii incurajeaza sa nu-si mai dea silinta absolut deloc,sa nu mai invete nimic, iar lucrul acesta i-ar costa foarte scump pe viitor, chiar daca in prezent nu realizeaza lucrul acesta.NU sunt impotriva intrebarilor in care se doreste o explicatie,pentru a putea intelege mai bine anumite lucruri,sau in care se cere o idee pentru inceperea unei compuneri, etc, dar sunt complet impotriva intrebarilor care doresc rezolvarea completa a temei sau a unor exercitii(cum sunt majoritatea intrebarilor de pe TPU). Astfel de intrebari se pot pune la informatii utilitare.Deci spun un categoric NU infiintarii unei astfel de categorii.

| Eveeee a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm... da e adev ew vroiam doar sa ajut. insa e mai bine asa fara aceasta categorie nu vreau sa se ajunga ca toti sa intre pe TPU [masina de teme pentru acasa] deci... fiecare sa incerce sa si le faca sg e mai bine happy

| Eveeee a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm... da e adev ew vroiam doar sa ajut. insa e mai bine asa fara aceasta categorie nu vreau sa se ajunga ca toti sa intre pe TPU [masina de teme pentru acasa] deci... bft celor care macar incearca sa isi faca singuri temele happy

| anonim_4396 explică (pentru Eveeee):

Stai linistita,draga, nu faceam o clipa referire la raspunsul tau, ci strict la intrebare.Am vrut sa subliniez cat mai clar faptul ca nu ar ajuta pe nimeni o asemenea categorie, ci din contra, ar reprezenta o piedica foarte mare in viitorul anumitor persoane.Numai bine.