| shawol a întrebat:

Ce parere aveti despre cei care posteaza intrebari despre temele lor de acasa? De ce TPU le publica daca una din regulile lor e sa nu postezi intrebarile despre teme?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Adminii n-au cum să verifice tot ce intră pe site. E treaba noastră să le raportăm.

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încalcă în mod abuziv politica site-ului.
Cei care au drept de moderare de conținut dă acceptul de postare, ei trebuie sancționați primii și apoi cei care pun astfel de teme și ultimii cei care le și rezolvă.
Pa, pa.

| blueangel99 a răspuns:

Nici eu nu sunt de-acord. Temele sunt ale copiilor, şi trebuie singuri să îşi bată capul cu ele şi să îşi pună mintea la contribuţie.
În plus, încalcă politica site-ului. Foarte mulţi dintre userii suspendaţi, sau cărora li s-a şters contul sunt useri (ne)făcători de teme.

| Alyra a răspuns:

Păi...te-ai gândit vreodată ce s-ar întâmpla dacă cineva ar trebui să citeasca tooate întrebările care sunt postate? Ar dura o veșnicie până să apară. :-s
Deci de aia apar. Și de aia e și funcția raportează. happy
O zi bună!:

| aliceinchains a răspuns:

Păi regulamentul așa spune, dar pe admini îi doare la bascheți. Raportează când vezi astfel de întrebări.

| shawol explică (pentru aliceinchains):

Ok dar ca ce raportez? Continut obscen/ilegal/piraterie, caracter irelevant sau neinteligibil/spam?

| aliceinchains a răspuns (pentru shawol):

Nu prea conteaza asta, dar eu raportez ca fiind neinteligibil/spam, da' cre' ca merge si irelevant, ca nu respecta regulamentul. thinking

| Grăurea a răspuns:

Eu zic ca e bine sa nu-i sanctzionezi... pana un-alta, unele exercitii sunt de-a dreptul stupid de grele, lumea mai are nevoie de o mana de ajutor de la cineva mai experimentat. Pana la urma site-ul asta este un site pe care se ofera ajutor, nu sanctionari abuzive. Imagineaza-ti cine ar mai face temele daca nu ar fi ajutat deloc: nimeni! Ar fi prea greu! Deci, eu zic ca nu e buna regula. Oricum, e treaba lor cum isi fac temele si nu avem de ce sa ne bagam.

| shawol explică (pentru Grăurea):

Ok dar de ce TPU are una din reguli in care ne spune ca nu avem voie sa publicam intrebari din teme? daca ei nu ar fi postat regula asta as fi fost de acord

| floripufi a răspuns:

Nu stiu chestia asta! Poate ca le mai da sanse. Poate ca au cate 3 fiecare.Nu stiu.Da stiu ca cei care posteaza intrebari din astea nu sunt prosti da sunt lenesi.

| Loredana_5574 a răspuns:

Si tu ai avut o intrebare tot in genul asta deci nu ai de ce sa comentezi!

| shawol explică (pentru Loredana_5574):

Si care ar fi aceea?

| Loredana_5574 a răspuns (pentru shawol):

De exemplu asta:
"Buna TPU! Am de tradus niste propozitii la franceza dar nu la pot traduce de pe net ca nu sunt corecte. Ma puteti ajuta traducandu mi cateva cuvinte: -trebuie -ulei -zahar -oua -făina Repede! Funda"
Uita-te la intrebarile tale si ai sa vezi.

| shawol explică (pentru Loredana_5574):

Pai asta nu e tema tu pentru ca aveam nevoie de ajutor. nu-mi mergea bine net-ul si nu traducea bine cuvintele. in plus, nu am cerut compuneri cum fac altii. ai inteles?

| Loredana_5574 a răspuns (pentru shawol):

Mda in fine.fie cum zici tu nu am chef de cearta mai ales pe subiectul asta daca altii nu zic nimic nu te baga tu sa zici repede pentru ca nu ai dreptul.