| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de cei care isi rezolva temele pe site?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai nah, oricui i-ar prinde bine o mana de ajutor, eu i-as ajuta la teme, nu vad nimic rau in asta, dar daca nu se poate, trebuie sa respect regulile. Unii o fac din comoditate, altii nu stiu sa faca temele si au nevoie de un ajutor din partea cuiva, nu ii acuz, si mie mi-ar placea sa mi se faca temelehee hee, care de altfel sunt grele si plictisitoare, dar nu am ce face, trebuie sa ma descurc singurica. Un mic ajutor nu inseamna neaparat ca trebuie sa rezolvam toate temele, dar un mic sfat, o parere, ceva nu ar strica, daca tot ne ajutam e bine sa ne ajutam si in astfel de situatii, dar asta e...

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Stiu ca e interzis dar mie imi mai place sa ii ajut din cand in cand cand e vorba de limba romana.Stiu,e gresitbig grin
Nu am nicio parere despre ei, sunt ca noi. Le lipsete doar inspiratiahee hee

| Silvia a răspuns:

Unii chiar au probleme si incearca sa le rezolve aici, iar altora le e lene sa gandeasca.Si dupa aia se plang cand raman cu un singur neuronlaughing.

| juniper a răspuns:

Persoane carora le e lene sa gandeasca, de aceea vor ca altii sa gandeasca pentru ei, dar nu-si dau seama ca mai mult lor isi fac rau, daca nu invata sa se descurce singuri, cum se asteapta sa se descurce in viata? La Bacalaureat cine ii va ajuta, isi vor da seama ca toate temele au fost pentru a le antrena mintea si a-i ajuta sa inteleaga mai bine lectiile.

regis
| regis a răspuns:

Eu ma numar printre cei care au o parere buna, cu atat mai mult cu cat poate in alta parte nu gasesc ajutor si alternativa este de a merge la scoala cu tema nefacuta. Punand intrebari aici, poate afla mai multe opinii despre o anumita problema, iar adesea va trebui sa se documenteze mai in amanunt pentru a alege varianta cea mai apropiata de adevar.
Si sincer e mult mai corect decat pe vremea cand eu eram scolar, cand temele ni le copiam in pauza unul de la altul, pe fuga, fara ca macar sa fim atenti la ceea ce scriem.

regis
| regis a răspuns:

Precizare suplimentara - nu ma refer la rezolvarea temelor prin intrebari de genul "unde gasesc un referat despre disparitia dinozaurilor?", astfel de intrebari chiar mi se par jenante. Dar un elev care intreaba "Ce stiti despre disparitia dinozaurilor?", urmand ca raspunsurile primite sa le cuprinda intr-un referat propriu, chiar imi castiga aprecierea.

| costyn162 a răspuns:

Sunt persoane care cer sfaturi in legatura cu anumite lucruri care are legatura cu tema si parerea mea acele persoane ar trebui ajutate daca sta in puterea noastra. Dar mai sunt si cei care iti dau exercitiul sau problema si spune ca iti da fundita daca o rezolvi. Asta mi se pare deplasat. Ar trebui respinse intrebarile alea pentru ca aici ajutam oamenii nu le facem treaba pe care ei ar trebui sa o faca.

| andreea7520 a răspuns:

Mie mi se pare ok! Site`ul se numeste TPU, trebuie sa ne ajutam unul pe celalalt happynu?

| Bubble a răspuns:

Puturosi!
Nu e bine! de accea nu trebuie ajutati! trebuie singuri! ca o sa se invetze asa si apoi ajung in viata niste...

| ingerasha ^^___^^ a răspuns:

Nu stiu dar eu imi fac temele fara calculator din mintea mea dar daca mai am nevoie sa caut informati despre cineva(poet, autori...etc) da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Persoane care chiar se preocupa sa deschida caietulwinkingwinking.