| Ionella1501 a întrebat:

Buna. Voi ce părere aveți, la prima întâlnire băiatul trebuie sa ia fata de acasa (mai ales ca are mașina) sau e ok dacă se întâlnesc pe undeva?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu as veni cu trăsura trasa de cai si un bici, facem bdsm țărănesc si in natura.

Eu aș vrea sa întâlnesc iubirea spontan nu sa ne întâlnim așa, gen îmi pierd balonul pe strada si tu sa te apleci după el

| Violleta2022 a răspuns:

La prima intalnire este frumos ca baiatul sa vina pe jos, sa faca cativa pasi cu fata, sa se cunoasca, nu sa o invite direct in masina...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Va intalniti cum vreti voi sa va intalniti, daca te iei dupa "cum se cade", nu ar mai fi nimic special, nu? big grin

Desi este mai frumos sa te intorci cu ea, pe jos pana acasa.

| VoidEternal a răspuns:

Daca băiatul nu stie încă unde stai, atunci aș zice că nu. Dacă se dovedește că e vreun ciudat, nu cred că ai vrea să-ți știe adresa.

| siriusblack98 a răspuns:

Mi se pare scârbos, libidinos, clișeic, de modă veche și total de prost gust ca la PRIMA întâlnire să vină băiatul cu mașina să ia fata. La prima întâlnire vă întâlniți undeva amândoi, vă cunoașteți, dacă vă hotărâți să vă vedeți și a doua oară atunci fata trebuie să-i spună lui " haide bă mucea să mă iei de acasă și cu ocazia asta să vezi și unde stau iar eventual să vadă și ai mei cu cine am decis eu după ce am apucat să te cunosc la prima întâlnire, să mă văd de acum încolo ".

| Nirvanaaa a răspuns:

E mai bine sa se întâlnească pe undeva la prima întâlnire. Adica totuși parca nu as vrea sa știe din prima unde stau laughing. E mai bine sa va vedeți direct la locul de întâlnire.

| AnastasiaK a răspuns:

În niciun caz nu "trebuie", nici la prima întâlnie, nici la vreo altă întâlnire. Dar dacă e potrivit s-o facă în cazul în care *vrea*...asta e altceva și părerea mea e că depinde. Depinde de cum e el, depinde de cum e ea (eu spre exemplu accept foarte greu să fiu luată/dusă de cineva) și depinde de relația dintre ei.