| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Vorbesc cu o fata pe Instagram de cateva luni si nu ma cunoaste personal (doar avem cateva chestii in comun, ea nici nu stie cum arat etc.) deoarece eu locuiesc in Germania iar ea in Romania. In ultima perioada a inceput sa mi zica ca am iubitele mele aici in Germania, atentie "iubite" nu una singura, ea crede ca eu am mai multe. Eu i-am spus ca nu am o iubita si nu am avut niciodata si nu am una inca, iar ea imi spune "aaa, deci nu sunt iubita ta?"
Eu i-am spus ca poate inceta cu toate astea pentru ca nu am iubite asa cum spune ea, si nici ea nu e iubita mea asa cum se considera ea. Mie imi place de o alta fata iar cu ea vorbesc ca niste prieteni, nu sunt atras de ea sau ceva de genu asta. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Ea imi zice ca eu as fi unicul baiat si mi-a zis ca nu vorbeste si cu alti baieti, chiar daca eu stiu ca nu e adevarat si stiu 100% ca vorbeste si cu alti baieti pentru ca s-a dat de gol cu niste chestii(oricum nu imi pasa asta pentru ca nu vreau o relatie cu ea). Ce parere aveti despre asta si ce credeti ca trebuie facut? Rup legatura cu ea sa ii explic cum sta treaba? Ce sfaturi aveti? Azi iar a inceput ca am iubita si asa mai departe. Oare chiar asa de mult ma vrea pe mine? nici nu stie cum arat si asa mai departe si deja incepe...

Răspuns Câştigător
| ivees a răspuns:

Bună! Unele fete se atașează exatraordinar de repede și devin foarte lipicioase, chiar dacă nu au văzut persoana cu care vorbesc in poze sau in realitate. Nu trebuie neaparat să te vadă, ca sa se îndrăgostească de tine - nu toată lumea pune preț pe aspectul fizic. Felul tău de a fi, felul tău de a-i scrie, a făcut-o să se simtă atrasa de tine, mai ales dacă îți bate apropouri cu " dar eu nu sunt iubita ta?". Eu zic cel mai bine să discuți cu ea și să ii explici cum stă treaba, acum, cât nu e prea târziu, cât nu-i frangi inima. Am fost intr-o situație similară cu ani în urmă, și crede-mă, pentru o fată, este extrem de greu să treacă peste orice chestie măruntă. Succes!

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Omule nu știi de gluma