| Anonim1045 a întrebat:

Vorbesc cu un tip pe facebook, ne stim de la o petrecere...Mie mi se pare dragut dar eu nu sunt pregatita pentru nicio relatie si nici nu voi fi prea curand. Cum il fac sa inteleaga chestia asta. Ar fi cam ciudat sa nu-i mai raspund deloc sau sa-l bag pe invisible. Ar fi si mai ciudat sa ii spun chestia asta direct pentru ca nu vorbim de chiar atat de mult timp.

Dar nu vreau nici sa ii dau impresia ca vreau sa fim ceva mai mult decat prieteni sau sa vorbesc cu el atat de mult, si dupa aia cand ma intreaba sa ii spun ca nu putem fi decat prieteni. Va dati seama ca ar simti ca si-a irosit timpul degeaba si s-a consumat pentru nimic.

Deci, cum sa fac sa nu ma mai bage in seama (macar sa nu ma mai bage in seama atat de mult), avand vedere ca suntem prieteni. Cum sa-l fac sa inteleaga?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai sa ii spui nimic ii dai sperante prea multe. Spune-i totusi ceva.

| darrio2007 a răspuns:

Ceva tot trebuie sa ii spui.Nu-l poti lasa sa-si faca sperante.Cu cat dureaza mai mult timp discutia voastra cu atat iti va veni mai greu sa ii spui ca nu iti doresti o relatie cu el.Barbatul este dator sa incerce.Asa a fost de cand lumea.

| neutrino a răspuns:

Ii spui si lui la fel cum ne-ai spus si noua. Daca este baiat istet, atunci va intelege, daca nu, nu-i bai!

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Eu spun sa-i zici asta in fata, ca sa nu creada ca il urasti sau ceva de genul.
Ii poti spune exact ce ai spus aici. O sa inteleaga.

Mi se pare de prost gust sa-i dai doar seen, sa-l lasi sa astepte ca un prost raspunsul sau sa-l bagi pe invisible.

Vorbeste cu el! Nu are rost sa-l lasi sa-si faca sperante degeaba.

Succes!

| Dariusuu a răspuns:

Îi spui clar că nu dorești o relație și că ți mai bine singură în perioada asta iar dacă nu acceptă asta poate să te uite.

Comunică draga mea, nu ai nimic de pierdut decât să-l ucizi cu iluzii.