| dbnjdjdejebjedbjjb a întrebat:

Buna. voua vi se pare ok sa te oblige sa platesti 70 de lei pentru banchet daca nu mergi? e 250 pentru cei care merg si 70 pentru cei care nu merg. daca nu merg ce platesc practic?

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Probabil ca in acei 70 de lei primiti altceva, voi care nu mergeti. Dar asta trebuie intrebat. Daca nu primiti ceva, atunci nu platiti nimic daca nu ati semnat ceva in acest sens.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este ok.
dar nu vad care ar putea fi cerinta cerinta sau motivatia acestei plati?

| zurick a răspuns:

Amenință că mergi la poliție sau la director.

| dbnjdjdejebjedbjjb explică (pentru zurick):

Pai mami o zis ca nu-i mult sa platim... e probabil pentru meniul profesorilor. dar mie nu mi se pare ok deloc

| zurick a răspuns (pentru dbnjdjdejebjedbjjb):

Nici mie nu mi se pare ok. Măcar întreabă de ce trebuie plătit. Eu nu as plăti nimic dar tu știi happy

| haileewatson a răspuns:

Nu e ok. Cum adica sa te "oblige"? Nu te poate obliga nimeni niciodata sa dai vreun ban daca nu ai semnat cu manuta ta un contract in sensul asta. Sa tii minte asta.

| 990ikuvr a răspuns:

Vaii, mereu m au enervat oamenii de genul! Nu, logic ca nu e ok, mi se pare o prostie. Faci cum consideri!