| Alexandra_7889 a întrebat:

Buna vreau ajutor si mai alesss sfaturi
deci aseara am vb cu un baiat si eu eram oarecum suparata pe el... la un moment dat mi-a zis dnd un pic si a inchis messu eu atunci i-am trimis un mesaj cu,, Cred ca ar fi mai bin sa ne facem ca nu ne-am cunoscut niciodata si ca nu existam unul pentru celalalt " de atunci nu a mai vb cu mine deloc adica nu imi mai raspunde... tin sa precizez ca il plac enorm de mult si tin la el ma ajuta in foarte multe momente grele din viata mea el spune ca nu ma place. atunci de ce s-a suparat pe mine ca i-am zis asa daca tot nu ma place. straight face si mereu imi spune ca ii place sa vb cu mneee enormm de mult si ca ii sunt o,, prietena buna " help
funda mare crying
nu mai stiu ce sa fac parca ma doare sufletul ca nu imi vorbeste cu mine sigh pentru mine s-a sfarsit viata daca nu mai vb cu mine sad

Răspuns Câştigător
| Columbeanca97 a răspuns:

Pai daca el zice ca nu te place nu trebuie neaparat sa il crezi mai bine zi ca simti ceva pentru el si ai terminat nu o sa fie sfarsit de lume pentru ca la o fata i normal sa zica in fata ca iubeste sau chestii din astea dar baietii nu prea zic chestii din aste is multe cazuri de ex o prietena iubea un baiat si nu i zicea ce a simtit pentru el si intr-o zic i-a laat mesaj ca tine la el si din astea dar nu ia raspuns si nici la scoala si a mers intr-o zis in parc si cand s-a intalnit cu cativa pr de a lui ei iau zis ca el s-a dus intr-o excursie cu familia si avionul s-a pabusit si el a murit cand a auzit distrusa a plecat acasa si cand ai intrat pe mess a vazut pe email un mesaj de la el in care si el i zicea ca tine la ea enorm de multt iar acum era prea tarziu pentru fata el deja nu mai era. Deci mai bine zi inainte sa fie prea tarziuwinking

6 răspunsuri:
| IrinaAniri a răspuns:

Stiu exact prin ce treci, e evident ca si el te placea inainte sa ii zzici aia, si e evident ca l-a deranjat mult asta. eu cred ca doar face el fite, sigur te place, dra daca nu o sa faci nimic o sa creada ca nu iti pasa ca nu te mai baga in seama (asa sunt baieti, suspiciosi)... vorbeste cu el si spune-i ca iti pare rau si chesti din astea, iti garantez ca o sa te iertewinking dar am o intrebare: vou ati fost impreuna, sau doar prieteni buni?
P.S. daca vrei, treci si pe la mine si raspunde-mi la ultima intrebare, si eu sunt la fel de disperata ca si tine, mersikiss

| Alexandra_7889 explică (pentru IrinaAniri):

Imi spune mereu ca sunt o prietena ffff buna si de cate ori ii zic cand nu prea mai vad ce am mai putea vb ii zic hai pa vb alta data si zice da dc sad si eu ii zic pai nu prea mai avem ce vb si el zice imi place sa vb cu tine deci mai stai te rog straight face
si nu ma placeee pentru ca mi-a spus-O:*sad

| Columbeanca97 a răspuns:

Bunaaasad ft tristaa povestea eu nu inteleg ceva: daca tu il placi de ce i-ai mai zis asa ceva, sau chiar deaca acum il iubesti eu cred ca ar trebui sa i zici : uite,as vrea sa iti zic ceva si nu stiu cum sa tio zic, dar tio zic pe fata nu are rost sa ascund, eu tin la tine enorm de mult, iar faptul ca tu nu vorbesti cu mine ma doare ft tare si eu as vrea sa fim ceva mai mult decat prieteni. Astept raspuns! Si asta ai putea sa eu zici cand nu i pe mess sau si daca e incerca cumva sa i zici ca tu ti la el, spune-i-o inainte sa fie prea tarziu! Fundaaaa>big grin

| tweetym a răspuns:

Te-ai gandit ca poate ar trebui sa o lasi mai moale? mai ales ca ti-a spus ca te vede doar ca pe o prietena. Ar trebui sa lasi timpul sa rezolve lucrurile, iar pana atunci sa ii fi si tu aproape cand are nevoie de tine, asa poate te va putea privi la un moment dat si in calitate de iubita, nu doar de amica. Nu poti sa obligi o persoana sa aiba sentimente pentru tine, acest lucru trebuie sa vina de la sine, altfel nu are niciun rost. Nu mai lua lucrurile atat de personal, poate avea ceva important de facut si a trebuit sa iasa de pe mess...si inca ceva... viata nu se sfarseste cand vrem noi asa ca incearca sa fi cat mai fericita pentru c nu are rost sa te amagesti si sa iti faci singura zile amare din cauza ca un baiat nu te priveste in modul in care ai vrea tu sa o faca.

| Alexandra_7889 explică (pentru tweetym):

Nu am zis ca vreau sa ma priveasca ca pe o iubita :* mersi pentru raspuns

| TheEu a răspuns:

Pai daca il placi asa de mult spune-i ca ai fost nervoasa...si daca te'am ranit te rog sa ma ierti.Sau cv de genu.Sau spune-i un singur lucru. Ca il iubesti.